Cenny remis polskich rugbistów

Polscy rugbiści w sobotę uświetnili 50. rocznicę powstania Polskiego Związku Rugby meczem z Uniwersytecką Reprezentacją Francji. Obchody można udać za udane gdyż Polacy zremisowali spotkanie z silniejszą drużyną.

Po marcowej porażce z Francuzami w Carmaux 0:88 mało kto spodziewał się wyrównanego spotkania w Łodzi. Nie przeszkodziło to jednak by na stadionie Budowlanych zgromadziła się liczna publiczność. Złożona z zawodników Top 14 i Pro 2, czyli odpowiednio najwyższej i drugiej co do rangi ligi francuskiej rugby, studencka reprezentacja Francji prezentuje na co dzień dobrą europejska klasę. Jednak waleczność polskiej drużyny zaskoczyła nieco gości z Francji, którzy przyjeżdżając do naszego kraju liczyli raczej na łatwe zwycięstwo. Nieustępliwość Polaków w obronie oraz z pomysłem konstruowane akcje w ataku spowodowały, że wynik był sprawą otwarta do samego końca spotkania.

Kibiców trojmiejskich drużyn rugby z pewnością ucieszy fakt, że duży wkład w remis biało-czerwonych mają trójmiejscy rugbiści, którzy zdobyli 10 z 13 punktów polskiej drużyny. Pierwsze przyłożenie po maulu autowym zanotował gracz III linii młyna Arki Gdynia Paweł Dąbrowski. Kolejne pięć punktów po efektownym rajdzie lewą stroną boiska zdobył z kolei rugbista Lechii Gdańsk Mariusz Michalak. W sobotnim spotkaniu z Francuzami z trójmiejskie kluby reprezentowali także: Jacek Wojaczek, Paweł Nowak i Łukasz Szostek, (Arka), Maciej Brażuk (Lechia), Marcin Malochwy i Daniel Podolski (Ogniwo Sopot).

Polska - Uniwersytecka Reprezentacja Francji 13:13 (8:6)

Punkty dla Polski: Paweł Dąbrowski 5, Mariusz Michalak 5, Jurij Buhało 3.

Polska: Królikowski, Bobryk, Siepielski, Nowak, Falk, Dąbrowski, Mirosz, Brażuk, Szostek, Buchalo, Michalak, Łukasiewicz, Hotowski, Pisarek, Miśkiewicz oraz Grodecki, Maros, Wojaczek, Liedel, Bartoszewicz, Sieńczak, Malochwy, Podolski