Nasi kajakarze faworytami na mistrzostwach Polski

300 zawodników z 50 klubów z całego kraju, a wśród nich przedstawiciele Sparty Augustów, Dojlid i Cresovii Białystok rozpoczną w sobotę walkę o medale 69. mistrzostw Polski w kajakarstwie.

Mistrzostwa kraju w Poznaniu to impreza kończąca obecny sezon. Najważniejszy start nasi reprezentanci mają już za sobą. Główne zawody, do których się przygotowywali, to sierpniowe mistrzostwa świata, na których można było wywalczyć kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Dlatego też w Poznaniu nie wystartuje m.in. kajakarka Spart Edyta Dzieniszewska. Startu w mistrzostwach nie odpuścił sobie natomiast Marek Twardowski (Sparta), brązowy medalista mistrzostw świata w najbardziej prestiżowej konkurencji w K-1 na 500 metrów.

- Chciałoby się już wakacji - śmieje się Twardowski. - Co nie oznacza, że występ w Poznaniu potraktujemy jakoś ulgowo, oczywiście powalczymy o medale.

Na poznańskim torze Malta szansę na krążki ma nie tylko Twardowski, ale też inni reprezentanci naszego województwa. M.in. Adam Wysocki (Sparta) czy też kanadyjkarz Dojlid Paweł Skowroński.

- Do tego startu podchodzę na zupełnym luzie - stwierdza Skowroński. - W zasadzie nic mi teraz nie da nawet zdobycie trzech złotych medali, ponieważ ponowna walka o kwalifikacje olimpijskie odbędzie się dopiero w przyszłym sezonie.

Copyright © Agora SA