Duet ze Stakolo wygrywa w World Tourze

Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła przełamali siedmioletnią passę bez zwycięstwa Polaków w turnieju głównym w World Tourze w siatkówce plażowej. W Starych Jabłonkach to jedyny sukces gospodarzy.

Mistrzowie świata U19 i Europy U20 oraz aktualni mistrzowie Polski juniorów i seniorów mogli wygrać już w pierwszym pojedynku z Ukraińcami Mykołą Babiczem i Olegiem Nikołajewem. Po zdobyciu pierwszego seta (21:19) duet Stakolo przegrał jednak dwa kolejne 14:21 i 8:15. Drugie podejście było już udane. Szałankiewicz i Kądzioła pokonali, broniąc w pierwszym secie sześć setboli, Wenezuelczyków Farida Mussę i Jacksona Henriqueza 27:25 i 21:17.

Występ w gronie najlepszych zawodników na świecie duet Stakolo zakończył jednak rundę później. Rozstawieni z siódemką Szwajcarzy Sascha Heyer i Patrick Heuscher wygrali w ciągu 34 minut w dwóch setach do 11 i do 15. Polacy zakończyli turniej na 17. miejscu bogatsi o 3 tys. dolarów i 60 punktów PŚ.

Już w kwalifikacjach odpadła druga świętokrzyska para - kielczanin Marek Leźnicki i Marcin Golonka z Połańca.