Siatkówka. Wkręt-Met gra w Kępnie w Memoriale Gołasia

W weekend w Kępnie odbędzie się III Memoriał im. Arkadiusza Gołasia, siatkarza częstochowskiego AZS-u i reprezentanta Polski, który przed dwoma laty zginął w wypadku samochodowym.

Oprócz Wkrętu-Metu Domeksu w imprezie zagrają drużyny Asseco Resovii Rzeszów, ZAK-u Kędzierzyn Koźle i Jadaru Radom.

- W terminie memoriału hala Polonia jest zajęta, a poza tym, podejmując decyzję, braliśmy też pod uwagę aspekt finansowy - mówi prezes AZS-u SSA Konrad Pakosz. - Każdy chce żebyśmy grali w Częstochowie, a mało kto wie, że przed rokiem impreza była deficytowa. Teraz jesteśmy współorganizatorami turnieju i na pewno do niego nie dołożymy.

Częstochowianie udali się do Kępna przez Poznań, gdzie w piątek przeszli specjalistyczne badania. Trener Radosław Panas zabrał dziewięcioosobową kadrę - bez Piotra Gacka, który wczoraj rozegrał z reprezentacją Polski pierwszy mecz na mistrzostwach Europy w Rosji, oraz Roberta Szczerbaniuka (przeszedł operację woreczka robaczkowego) i Amerykanów Philla Eathertona i Brooka Billingsa. Dwaj ostatni dołączą do drużyny dopiero kilka dni przed rozpoczynającymi się 29 września rozgrywkami.

Program turnieju w Kępnie

Sobota: godz. 16: Asseco Resovia Rzeszów - ZAK SA Kędzierzyn Koźle, godz 18: Jadar Sport Radom - Wkręt-Met Domex AZS. Niedziela: godz. 11: mecz o 3. miejsce, godz 13: mecz o 1. miejsce. Spotkania w hali KOSiR-u przy ul. Walki Młodych 9.