W Gniewkowie gra KPSW/Astoria,w Inowrocławiu Chudeusz z Krajewskim

Bydgoscy koszykarze szykujący się do gry w II lidze zmierzą się ponownie, tym razem w Gniewkowie, z Bonduelle. 15 km dalej, w Inowrocławiu, rozpoczyna się dziś turniej, w którym Sportino zagra z zespołami prowadzonymi przez Jerzego Chudeusza (Polpharma Starogard) i Wojciecha Krajewskiego (Politechnika Poznań), byłymi szkoleniowcami bydgoskiej Astorii.

W miniony weekend KPSW/Astoria udanie zaprezentowała się w swojej hali w swym debiutanckim występie. Zespół Macieja Borkowskiego pokonał Siden Toruń, AZS Kalisz i Bonduelle Gniewkowo - z wszystkimi zespołami będzie potykał się w zaczynającej się za 2 tygodnie II lidze (nowy klub UKS Gimnazjum 26/Astoria kupił dziką kartę). To dobry znak przed sezonem dla młodego zespołu opartego na wychowankach, którzy zostali w klubie albo do niego wrócili (Przemysław Gierszewski, bracia Dorian i Olivier Szyttenholmowie), wspartych przez nowe nabytki Pawła Lewandowskiego i Piotra Czaplickiego.

W Gniewkowie zagrają tylko 3 zespoły, więc mecze odbędą się jednego dnia, w sobotę. Trzecią, obok KPSW/Astorii i Bonduelle drużyną jest Prokom II Sopot, w której pracuje Jarosław Zawadka, trenujący bydgoszczan w poprzednim sezonie.- Niestety, ja nie będę prowadził zespołu w Gniewkowie. Jadę do Krakowa na turniej z inną drużyną młodzieżową. Docierają do mnie wieści z Bydgoszczy. Wiem o dobrej postawie Astorii w turnieju przed tygodniem. Życzę bydgoskiemu zespołowi jak najlepiej. Sądzę, że poradzi sobie doskonale w II lidze - mówi Zawadka.

Mecze w Gniewkowie odbywają się w hali przy ul. Toruńskiej 40.

Od piątku w Inowrocławiu można za to oglądać w akcji I-ligowe Sportino rywalizujące z Zastalem Zielona Góra, Politechniką Poznań i Polpharmą Starogard.

- Pomału budujemy w Poznaniu zespół na ekstraklasę - mówi Krajewski, który przez dwa sezony prowadził Astorię w PLK (zajął najwyższe, 6. miejsce w dziejach klubu). Z zespołem występującym aktualnie w Dominet Bank Ekstralidze przyjeżdża do Inowrocławia Jerzy Chudeusz (ostatni szkoleniowiec Astorii w ekstraklasie, pracujący aktualnie w Polpharmie). Sportino trenera Jacka Winnickiego (gra w tym zespole wychowanek Asty Jakub Dłuski) będzie mogło sprawdzić swoje możliwości z najgroźniejszymi rywalami do awansu z Zielonej Góry i Poznania.

Terminarze

Gniewkowo

sobota: 10.15 Bonduelle - Prokom II, 15.15 KPSW/Astoria - Prokom II; 19 Bonduelle - KPSW/Astoria

Inowrocław

piątek: 17 Zastal - Polpharma, 19 Sportino - Politechnika

sobota: 16.30 Polpharma - Politechnika, 18.30 Sportino - Zastal

niedziela: 12 Zastal - Politechnika, 14 Sportino - Polpharma.