Ślepsk Augustów kontra Pronar Hajnówka w Pucharze Polski

W pierwszej rundzie Pucharu Polski Ślepsk Augustów zagra w sobotę z Pronarem Parkiet Hajnówka, który zatrudnił ostatnio nowego siatkarza.

Obie drużyny, które przygotowują się do startu w rozgrywkach II ligi, już raz zagrały ze sobą. Tydzień temu w turnieju o Puchar Ślepska lepszy okazał się Pronar - zwyciężył 3:0.

- Meczu pucharowego nie będziemy traktować jako rewanżu, ale spróbujemy tym razem wygrać - mówi Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska. - Wtedy zupełnie nie radziliśmy sobie w przyjęciu i nasza zagrywka nie była najlepsza. Mam nadzieję, że to się poprawi, bo przez ostatni tydzień mocno pracowaliśmy szczególnie nad przyjęciem.

Hajnowianie natomiast zatrudnili kolejnego zawodnika. Do ekipy w następnym tygodniu dołączy, mierzący 201 cm wzrostu, 21-letni Guindo Allasane z II-ligowego Delic Polu Częstochowa.

- Będziemy mieli już kadrę w komplecie - opowiada Paweł Blomberg, trener Pronaru. - Trochę nie odpowiada nam godzina rozegrania meczu pucharowego, bo aby dojechać do Raczek na godzinę 11, musimy wcześnie rano wstać.

Początek meczu jutro o godzinie 11 w hali sportowej szkoły podstawowej w Raczkach. Zwycięzca tego pojedynku w II rundzie (planowana na 15 września) zmierzy się z III-ligowym Orionem Bielsk Podlaskim.