Porażka Lyonu!

Szwed Johan Elmander strzelił w 90. minucie gola, który dał Tuluzie wygraną z mistrzem Francji. Od 35. min , Olympique Lyon grał w dziesiątkę, bo z boiska wyleciał inny Szwed, Kim Källström

Sędzia ukarał go najpierw za oplucie faulującego go przeciwnika, a później za gwałtowną reakcję i protesty. - To była niesłuszna kartka. Każdy, kto zna Kima, doskonale wie, że nigdy na nikogo by nie napluł. On po prostu splunął na ziemię - powiedział prezydent Lyonu Jean-Michel Aulas. Mimo osłabienia goście mieli kilka dobrych okazji do strzelenia bramki. Grali jednak nieskutecznie, a w 65. minucie napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Kader Keita trafił w poprzeczkę.

Niedługo później groźnej kontuzji kolana doznał brazylijski obrońca, kapitan Lyonu - Cris. I nie był to koniec nieszczęść faworytów. W ostatniej minucie losy spotkania strzałem z kąta rozstrzygnął Johan Elmander. Po porażce 1:3 w Valenciennes piłkarze Tuluzy podbudowali się moralnie przed środowym meczem z Liverpoolem w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

- To tylko wypadek przy pracy. Szybko zapomnimy o tej porażce i wygramy następne spotkanie - powiedział francuski napastnik Lyonu Karim Benzema.

Olympique Marsylia, który uchodził za zespół mogący zagrozić Lyonowi w drodze po siódmy z rzędu tytuł mistrza Francji, po raz drugi bezbramkowo zremisował. Zawodników pożegnały na Stade Vélodrome gwizdy i buczenie. Liderem jest Le Mans, które wygrało 3:1 z Sochaux dzięki trzem bramkom Brazylijczyka Tulio de Melo.

Na dnie tabeli jest Auxerre. Przegrało u siebie z Bordeaux, a Ireneusz Jeleń zagrał przeciętnie. Negatywnym bohaterem spotkania był jednak napastnik Toifilou Maoulida, który zmarnował dwa rzuty karne (przy stanie 0:0 na samym początku spotkania i w 68. minucie już przy stanie 0:2). - Przepraszam kolegów - powiedział ze łzami w oczach. Rekordu Martina Palermo, który kiedyś w meczu Boca Juniors nie wykorzystał żadnego z trzech karnych, nie pobił.