Zaciąg z Łęcznej w Cracovii trwa

Po Przemysławie Kuligu Cracovię może wzmocnić kolejny piłkarz Górnika Łęczna. Łukasz Masłowski rozpoczął wczoraj testy w drużynie trenera Stefana Majewskiego, a Łotysz Oleg Baikovs zakończył

Mimo momentami ostrego meczu z Ruchem Chorzów na wczorajszym treningu nikt nie narzekał na urazy. W zajęciach nie brali udziału tylko Tomasz Wacek i Sławomir Olszewski, którzy wieczorem grali w meczu Młodej Ekstraklasy.

Z zespołem ćwiczył testowany Łotysz Baikovs, ale to był jego ostatni trening z Cracovią. - Rezygnujemy z tego zawodnika. Mam w drużynie piłkarzy o podobnych, a może i wyższych umiejętnościach od niego. Dlatego nie może być dla nas wzmocnieniem - tłumaczy trener Majewski.

Pojawił się za to nowy zawodnik - 26-letni Masłowski, który w minionym sezonie był w Górniku. - Jestem wolnym zawodnikiem, rozwiązałem kontrakt z Łęczną za porozumieniem stron - wyjaśnia Masłowski.

Piłkarz wraca do treningów po operacji kolana. - Miałem problemy z łękotką, dawno nie grałem w piłkę. Nie jestem postacią anonimową w polskiej piłce, ale teraz chciałbym szybko wrócić do wysokiej dyspozycji. Mam oferty jeszcze z dwóch innych klubów, ale w pierwszej kolejności skupiam się na Cracovii - mówi Masłowski, który zostanie do końca tygodnia.

W sobotnim spotkaniu z Polonią Bytom prawdopodobnie zagra Kulig. W Cracovii czekają na uprawomocnienie się decyzji Wydziału Gier PZPN-u, który rozwiązał kontrakt piłkarza z Górnikiem. - Nie mogę się doczekać, kiedy wybiegnę na boisko. Mój poprzedni pracodawca nie może się ze mną rozstać. Skorzystali z prawa odwołania i dlatego tak długo to trwa. Mam nadzieję, że to tylko formalność - mówi Kulig.

W meczu Młodej Ekstraklasy Cracovia wygrała z Ruchem Chorzów po golu Łukasz Szczoczarza. Skład Cracovii: Olszewski - Łuczak, Wacek Ż, Uszalewski - Kostrubała, Szlęzak (46. Sacha Ż) - Karcz, Szczoczarz (69. Dzwonek), Jeleń - Tatara (46. Kaszuba), Dudzic Ż (90. Kubica).