Włocławscy koszykarze z Pucharem Prezesa Anwilu

Anwil wygrał trzy ostatnie mecze w starej hali włocławskiego OSiR. Teraz podopieczni Stevana Tota będą tam tylko trenować, bo rywali podejmą w nowym, nowoczesnym obiekcie.

Koszykarze godnie uczcili pożegnanie zasłużonej hali. W turnieju o Puchar Prezesa Anwilu pokonali wszystkich swoich rywali. W ostatnim meczu imprezy włocławianie wystąpili bez przeziębionego Marka Andruski, ale to nie przeszkodziło im w zwycięstwie nad jugosłowiańską Crveną Zvezdą Belgrad.

Goście, którzy w pierwszym dniu turnieju niespodziewanie ulegli warszawskiej Legii, długo stawiali zacięty opór gospodarzom. W 4. minucie z dystansu trafił Nedić i Jugosłowianie prowadzili 10:7. W końcówce pierwszej kwarty udanymi akcjami popisał się jednak Goran Savanović i Anwil szybko odzyskał prowadzenie. Jugosłowianin zdobył w tym okresie osiem ze swoich 12 punktów. Po raz drugi Crvena Zvezda doszła do głosu, gdy boisko opuścił Aleksander Kul. Po kilku akcjach swojego środkowego Ostojicia przyjezdni wygrywali w 13. minucie 31:28.

Wszystko zmienił powrót na parkiet centra włocławian. W trzeciej kwarcie Kul zupełnie zdominował grę (z 20 pkt zespołu sam zdobył 14) i wicemistrzowie Polski prowadzili 54:43. Białorusin nie miał najmniejszych problemów z ogrywaniem rywali. Dostawał piłkę pod kosz (najczęściej od Eda O'Bannona), przepychał kilku rywali i trafiał do kosza.

Jugosłowianie próbowali ratować się rzutami z dystansu, ale to gospodarze byli skuteczniejsi w tym elemencie. Po "trójce" Igora Griszczuka w 31. minucie Anwil wygrywał 65:57, a w końcowych fragmentach spotkania rywali pogrążyli jeszcze Jeff Nordgaard i Luka Pavicević. Gdy przewaga włocławian była wyraźna, widownia domagała się wejścia na boisko Armandsa Skele. Trener Tot nie zdecydował się jednak dać szansy młodemu łotewskiemu środkowemu.

ANWIL - CRVENA ZVEZDA 82:73 (26:22, 16:19, 20:16, 20:16)

Anwil: Koul 21, Pavicević 12 (2), O'Bannon 12, Savanović 12, Prawica 9 (1) oraz Nordgaard 8 (2), Griszczuk 5 (1), Silobad 3

Najwięcej dla Crvenej Zvezdy: Jovanović 19 (1), Nedić 16 (3), Aleksić 16 (1), Ostojić 11