Prygiel nie dla Jadaru

Wszystko wskazuje na to, że Robert Prygiel nie zagra w przyszłym sezonie w Jadarze Radom. Bliski podpisania umowy z radomskim klubem jest natomiast dotychczasowy rezerwowy rozgrywający PZU AZS Olsztyn Piotr Lipiński. Reprezentacyjny atakujący wezwany awaryjnie na mecze z Argentyną ostatecznie został w Polsce

Wydawało się, że po czterech sezonach spędzonych w Gazpromie Surgut wychowanek Czarnych Radom zdecyduje się na grę w zespole w rodzinnym mieście. W trakcie rozmów dotyczących kontraktu zmieniono jednak jego warunki. Zamiast trzyletniej umowy władze klubu zaproponowały reprezentacyjnemu atakującemu roczny kontrakt. Prygiel nie zgodził się na takie rozwiązanie i rozmowy zostały zawieszone. Nieoficjalnie wiadomo, że radomianin nie narzeka na brak propozycji zarówno z polskich, jak i rosyjskich klubów.

We wtorek z kolei okazało się, że Prygiel nie wystąpi podczas meczów ligi światowej w Argentynie. Po meczach w Chinach sztab trenerski reprezentacji Polski planował wymianę kilku zawodników przed spotkaniami w Ameryce Południowej. Między innymi Prygla miał zastąpić Grzegorz Szymański. Ze względów zdrowotnych atakujący musi jednak zostać w kraju. W tej sytuacji władze związku podjęły starania o zorganizowanie przelotu Prygla z Polski do Argentyny. Jednak najwcześniej mógłby on dotrzeć do Ameryki Południowej w przeddzień pierwszego spotkania z Argentyną. Trenerzy podjęli więc decyzję o pozostaniu zawodnika w Polsce. Do drużyny wicemistrzów świata radomianin dołączy wraz z Pawłem Zagumnym w Bułgarii.

Tymczasem najpoważniejszym kandydatem na rozgrywającego Jadaru jest dotychczasowy zmiennik Zagumnego w PZU AZS Olsztyn Piotr Lipiński. Do tej pory w tym gronie wymieniani byli Paweł Woicki, Pavel Chudik czy Jakub Bednaruk, ale najbliżej podpisania umowy z radomskim klubem jest właśnie Lipiński. Nie jest jednak tajemnicą, że zawodnikiem, któremu trudno było przebić się do podstawowego składu w Olsztynie, zainteresowanych jest jeszcze kilka innych klubów PLS.

Przypomnijmy, że Jadar pozyskał już z Częstochowy środkowego bloku Bartosza Gawryszewskiego. Barw klubu wciąż będą bronić: Przemysl Obdrzalek, Grzegorz Kokociński, Jarosław Macionczyk, Maciej Pawliński, Marcin Kocik, Arkadiusz Terlecki, Sebastian Pęcherz, Marcin Owczarski, Wojciech Żaliński oraz Damian Słomka.