Robert Prygiel wraca do Radomia

Bartosz Gawryszewski reprezentujący w minionym sezonie barwy AZS Wkręt-Met Domex Częstochowa zasili szeregi Jadaru. Przesądzony jest także powrót do Radomia Roberta Prygla.

Działacze radomskiego klubu po raz kolejny postanowili szukać wzmocnień w Częstochowie. Po Grzegorzu Kokocińskim Gawryszewski będzie drugim środkowym bloku przechodzącym z tego miasta do Jadaru. 22-letni zawodnik nie stanowił jednak o sile częstochowskiej drużyny w minionym sezonie. Większość spotkań spędził bowiem na ławce rezerwowych. Gawryszewski ma 202 cm wzrostu, jego zasięg w bloku wynosi 323, a w ataku 345 cm.

Od nowego sezonu w składzie Jadaru zobaczymy również Roberta Prygla, który wraca do Radomia po czteroletniej grze w rosyjskim Gazpromie Surgut. Co prawda umowa pomiędzy radomianinem a klubem nie została jeszcze oficjalnie podpisana, ale jest to kwestią czasu.

Pewne miejsce w kadrze Jadaru znajdą również: najbardziej trafiony ubiegłoroczny transfer - libero Przemysl Obdrzalek, środkowy bloku Grzegorz Kokociński, rozgrywający Jarosław Macionczyk oraz przyjmujący Maciej Pawliński i Marcin Kocik. Doświadczenie i ogranie na parkietach Polskiej Ligi Siatkówki zdobywać będą także juniorzy Wojciech Żaliński i Damian Słomka.

W Jadarze na pewno nie zagrają natomiast środkowy bloku Krzysztof Makaryk, który obecnie szuka nowego pracodawcy, oraz rozgrywający Tomas Malcik, który podpisał umowę z Opavą - trzecim zespołem czeskiej ekstraligi. Już jakiś czas temu do Kanady, po jednosezonowym epizodzie w PLS, wrócił Dallas Soonias. Umowa skończyła się także Marcinowi Owczarskiemu, jednak została przedłużona na kolejny sezon.

Renegocjacje dotyczące warunków umowy prowadzi z kolei Arkadiusz Terlecki. Wciąż ważą się także losy Sebastiana Pęcherza. Radomski przyjmujący zrezygnował ostatnio z występów w kadrze Polski B, ale znajduje się w kręgu zainteresowań świeżo upieczonego mistrza Polski - BOT Skry Bełchatów.

Jadar szuka natomiast siatkarza, który obok Macionczyka kierowałby grą zespołu. Wśród kandydatów na tę pozycję wymienia się między innymi Pawła Woickiego z częstochowskiego AZS. Jak się jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy, działacze spod Jasnej Góry nie mają ochoty pozbywać się tego doświadczonego gracza. Innymi kandydatami na rozgrywającego Jadaru są Słowak Pavel Chudik z J.W. Construction Politechnika Warszawska oraz Jakub Bednaruk z Jastrzębskiego Węgla. Powrót tego drugiego do Radomia jest jednak mało realny.

Po dwóch tygodniach przerwy radomski zespół wznowił treningi. Do połowy czerwca siatkarze będą spotykali się na własnych obiektach. Następnie wyjadą na urlopy, by w połowie lipca rozpocząć przygotowania do nowego sezonu.