NHL. Mistrzostwo dywizji dla Atlanty

Hokeiści Atlanta Thrashers pokonali 4:1 na wyjeździe Carolina Hurricanes i po raz pierwszy w historii przystąpią do play off jako mistrz Southeast Division.

Dzięki temu tytułowi w pierwszej rundzie play off będą rozstawieni z numerem 3 i jeśli dojdzie do siedmiomeczowej serii (gra się do czterech zwycięstw) cztery razy wystąpią na swoim lodowisku.

W odniesieniu sukcesu hokeistom z Atlanty pomogła świetna postawa Florida Panthers, którzy 7:2 odprawili Tampa Bay Lightning. Na dzień przed zakończeniem sezonu zasadniczego Thrashers mają 95 punktów i o 3 wyprzedzają Lightning.

Głównym autorem sukcesu Thrashers w piątkowym meczu był bramkaz Johan Hedberg, który obronił 32 strzały obrońców Pucharu Stalneya (Hurricanes nie mają szans na powtórkę z ubiegłego roku, bo w tym sezonie zabraknie ich nawet w play off).

Bramki dla Atlanty zdobyli Ilia Kowalczuk, Pascal Dupuis, Marina Hosa i Eric Belanger. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Anson Carter

Hurricanes przegrali piąty z ostatnich sześciu meczów.

Tytuł mistrza Pacific Division mogli sobie zapewnić Anaheim Ducks. Przegrali jednak po rzutach karnych z Dallas Stars 1:2. Decydującego gola zdobył Czech Ladislav Nagy

Wyniki piątkowych meczów:

Carolina Hurricanes - Atlanta Thrashers 1:4

 

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 2:7

 

Dallas Stars - Anaheim Ducks 2:1 po rzutach karnych