Ibrahimovic znów w kadrze Szwecji

Napastnik Interu Mediolan, Zlatan Ibrahimovic, będący ostatnio w superformie przeprosił się z trenerem reprezentacji Szwecji Larsem Lagerbackiem i wraca do kadry na mecz przeciwko Irlandii Północnej w Belfaście.

To znakomita wiadomość dla lidera grupy F, w której Szwedzi są liderem z kompletem punktów w czterech meczach, a grają w niej tak silne drużyny jak Dania i Hiszpania.

Ibrahimovic został karnie odsunięty od gry w reprezentacji we wrześniu 2006 roku, kiedy to podczas zgrupowania przed meczem eliminacji Euro 2008 z Lichtensteinem wrócił do hotelu z zabawy w nocnym klubie o 1.15 nad ranem. Lagerback zapowiedział, że 26-letni Szwqed nie zagra w kadrze jeśli nie przeprosi i nie zobowiąże się do przestrzegania dyscypliny. Nie wiadomo czy Zlatan przeprosił.

- Nie mam poczucia, że zrobiłem wówczas coś złego. Ale z trenerem znów jesteśmy w dobrych stosunkach i bardzo się cieszę, że zagram w barwach "Trzech koron" - stwierdził piłkarz podczas spotkania z dziennikarzami prze wylotem do Belfastu. - Irlandia musi być dobrą drużyną skoro pokonała Hiszpanię, mam więc nadzieję, że przydam się kolegom - dodał.

Tymczasem Lagerback powiedział, że jeszcze nie wie, czy Ibrahimovic, który w tym sezonie zdobył dla Interu 17 goli w 25 meczach, zagra w Belfaście w pierwszym składzie. - Jeszcze nie mam gotowego składu, zresztą jako pierwsi poznają go piłkarze. Ale zgaduję, że Zlatan zagra - powiedział.