Bramki Smolarka i Kukiełki w Bundeslidze

Euzebiusz Smolarek zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w wyjazdowym meczu 23. kolejki niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej z Hannoverem 96 (2:4). Mariusz Kukiełka strzelił gola dla Energie Cottbus w wygranym 2:1 (0:1) meczu z Arminią Bielefeld.

Wyniki, strzelcy bramek, składy i tabela

26-letni Smolarek wpisał się na listę strzelców w 87. minucie, przy stanie 0:4. To szósty gol zawodnika w tym sezonie rozgrywek Bundesligi. Polak grał cały mecz. W drużynie z Hanoweru całe spotkanie rozegrał polski obrońca Dariusz Żuraw.

30-letni Kukiełka wpisał się na listę strzelców w 62. minucie, przy stanie 0:1. To pierwszy gol Polaka w tym sezonie rozgrywek Bundesligi. Wynik spotkania ustalił Sergiu Marian Radu w 66. min.

Oprócz Kukiełki, w zespole Energie wystąpił, choć przez zaledwie pięć minut, Tomasz Bandrowski. Na ławce rezerwowych siedział Przemysław Trytko. W Arminii całe spotkanie rozegrał Artur Wichniarek.

90 minut w barwach Wolfsburgu zagrał Jacek Krzynówek. Jego zespół przegrał z Bayernem Monachium 0:2.

Pełny występ zaliczył także Tomasz Zdebel. Zespół byłego reprezentanta Polski - VfL Bochum zremisował 2:2 z Alemannią Aachen.