Ferguson: Kuszczak jak Schmeichel

- Jesteśmy zachwyceni postępami, jakie robi Tomasz Kuszczak - mówi trener Manchesteru United sir Alex Ferguson

W sobotę Polak zagra z Reading w piątej rundzie Pucharu Anglii. Kolejny raz zastąpi Edwina van der Sara, który dwa tygodnie temu w spotkaniu z Tottenhamem złamał nos. - Tomek świetnie spisał się w ostatnim meczu z Charltonem. Był spokojny, świetnie wyłapywał dośrodkowania i bardzo dobrze grał nogami - powiedział Ferguson. 25-letni bramkarz zagrał już w tym sezonie siedem razy w pierwszym składzie MU. - Ciągle chcę się rozwijać. Jestem bardziej krytyczny w stosunku do siebie niż ktokolwiek inny. W dniu, w którym pomyślę, że nie mogę być lepszy, zacznę się cofać - mówił Kuszczak w wywiadzie dla klubowej telewizji.

Po przyjściu do Manchesteru Polak przyznał, że wzorem dla niego jest legendarny golkiper "Czerwonych Diabłów" Peter Schmeichel. - Tomek świetnie rozumie się z obroną. Przypomina w tym swojego idola - twierdzi Ferguson.

W tej chwili to Kuszczak jest głównym kandydatem do zastąpienia van der Sara, który zapowiedział, że zakończy karierę po Euro 2008. W tygodniu ubył mu jeden konkurent - Tim Howard. Amerykanin został za ok. 3 mln funtów sprzedany do Evertonu. Wypożyczony do Watford jest jeszcze Ben Foster. Reprezentant Anglii mówi jednak, że nie chce wracać na Old Trafford.

We wtorek Manchester gra w Lille pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rehabilitacja van der Sara przebiega bardzo dobrze, ale nie wiadomo, czy Holender będzie w stanie wystąpić we Francji. Gdyby Kuszczak zagrał przeciwko Lille, byłby to jego debiut w LM.

Liczby bramkarzy MU

0,7 - tyle gola na mecz puszcza w tym sezonie Edwin van der Sar

0,71 - a tyle gola na mecz puszcza Tomasz Kuszczak

Czy Kuszczak ma szansę jeszcze w tym sezonie zająć miejsce van der Sara?