Mourinho narzeka, obrona Chelsea w rozsypce

- Bez Johna Terry'ego i Petra Cecha nie umiemy się bronić - narzeka trener Chelsea, Jose Mourinho. Jego zespół w ostatnich czterech meczach Premier League, gdy zabrakło Terry'ego, stracił 8 goli, a wcześniejszych siedemnastu - dziewięć.

- Już wszyscy wiedzą, że Chelsea nie umie się bronić. Ja jestem pierwszy z tych, którzy tak uważają - narzeka trener Jose Mourinho. - Jeśli rywale widzą, jak popełniamy błąd za błędem, to wietrzą szansę. Potem próbują szczęścia i w końcu dopinają swego - ciągnie wywód Portugalczyk, którego drużyny słynęły dotąd z uporządkowanej gry w defensywie.

Przez błędy w obronie w dwóch ostatnich meczach (z Reading i Fulham) Chelsea straciła zwycięstwa w końcówkach.

Bramkarz Chelsea Petr Cech leczy kontuzję do października (w starciu z napastnikiem Reading doznał pęknięcia czaszki), Terry opuścił ostatnie cztery mecze ligowe z powodu kontuzji kręgosłupa. Kapitan mistrza Anglii przeszedł w czwartek operację i prawdopodobnie - jak twierdzą w jego klubie - będzie gotowy do gry w przeciągu dwóch tygodni. Cech wróci do bramki najwcześniej za miesiąc. Na dodatek Mourinho stracił jeszcze do końca sezonu (prawdopodobnie) Joe Cole'a.

- Nie potrzebuję milionów funtów na transfery. Chcę tylko, aby do bramki wrócił najlepszy bramkarz świata (Cech), a na obronę najlepszy środkowy obrońca świata (Terry) - mówi Mourinho.

Zapytany o transfer nowego środkowego obrońcy, Mourinho odpowiedział: - Jeśli klub zapyta mnie o opinię, to powiem "tak". Ale jeśli zdarzy się, że jakiś klub zażąda niewiarygodnych pieniędzy za średniego zawodnika, to powiem "nie".

Mourinho narzeka także na formę napastników. - Mamy tylko jednego zawodnika w ataku (Didiera Drogbę). Pozostali nie zachwycają. Zawodzą Shev (Szewczenko), Shaun (Wright-Phillips) i (Salomon) Kalou.

Portugalczyk ma nadzieję, że już wkrótce do składu dołączą rekonwalescenci Arjen Robben i Carlo Cudicini.

- Może nie jesteśmy tak dobrzy, jak o sobie myśleliśmy. Może nie mamy tak dobrego menedżera, a może piłkarzy? - dodał Portugalczyk, który największy problem miał z odpowiedzią, dlaczego przed sezonem sprzedał dwóch środkowych obrońców: Williama Gallasa i Roberta Hutha. - To dobre pytanie, ale nie mogę na nie odpowiedzieć - rzucił Portugalczyk.

Gallas i Huth bardzo przydaliby się teraz Chelsea.

Czy Chelsea odrobi sześć punktów do Man United?