58 punktów Bryanta, ale porażka Lakers

Kobe Bryant zodobył 58 punktów w piątkowym meczu przeciwko Charlotte Bobcats. Los Angeles Lakers przegrali jednak po trzech dogrywkach 124:133.

To trzeci najlepszy wynik Bryanta w NBA. Gwiazdor raz dobył 81 punktów w meczu przeciwko Toronto Raptors w styczniu, a wcześniej 62 punkty w spotkaniu z Dallas Mavericks przed rokiem.

W piątek Bryant trafił 22 z 45 rzutów z gry i 10 z 12 rzutów wolnych, ale w ostatniej sekundzie czwartej kwarty przestrzelił rzut, który mógł przesądzić o zwycięstwie Lakers. W kluczowym momencie trzeciej dogrywki Bryant sfaulował Dereka Andersona przy rzucie za trzy punkty. Rywal trafił wszystkie trzy wolne i Bobcats odskoczyli na 5 punktów. Zwycięstwa nie dali już sobie odebrać.

W drużynie gospodarzy ponad 20-punktowy dorobek zanotowała czwórka graczy: Gerald Wallace (28), Matt Carroll (27), Emeka Okafor (22 i 25 zbiórek) oraz Raymond Felton (22 i 15 asyst).

W innych meczach

Bez kontuzjowanych Dwyane'a Wade'a i Shaquille'a O'Neala Miami Heat przegrali 81:91 z New Jersey Nets na swoim boisku.

LeBron James, który w sobotę kończy 22 lata, zdobył 32 punkty dla Cleveland Cavaliers w wygranym meczu Milwaukee Bucks (109:99).

Darrell Armstrong zdobył tylko jeden punkt dla Indiana Pacers w meczu Detroit Pistons, ale jaki! Na mniej niż sekundę przed końcem gry wykorzystał rzut wolny, który dał jego drużynie zwycięstwo 93:92.

Gilbert Arenas poprowadził Washington Wizards do piątej wygranej z rzędu. Drużyna ze stolicy USA pokonała Orlando Magic 112:111. Arenas zdobyl 36 punktów (14 w rozstrzygającej czwartej kwarcie) i po raz dwunasty w tym miesiącu uzyskał w meczu ponad 30 oczek.