Wymiana składu w Janikowie

Krzysztof Kretkowski w Wiśle Płock, Wojciech Jarmuż w łódzkim Widzewie, Łukasz Kalinowski w Cracovii. W Unii Janikowo zaczęło się przemeblowanie składu

- Można powiedzieć, że Kretkowski na 99 proc. jest już piłkarzem Wisły Płock - mówi Andrzej Brzeziński, burmistrz Janikowa i działacz Unii. 29-letni napastnik jesienią był najlepszym strzelcem drużyny (7 bramek). Ostatnio przechodził testy w ostatnim zespole Orange Ekstraklasy Wiśle Płock, która zdecydowała się na jego pozyskanie. - 8 stycznia jadę odebrać mieszkanie, dzień później mam przejść badania lekarskie, a 10 stawiam się na pierwszym treningu Wisły - mówi Kretkowski, który zostanie wykupiony z Unii przez klub z Płocka. Blisko przejścia do Widzewa Łódź jest też Wojciech Jarmuż. Podobnie sytuacja wygląda z Łukaszem Kalinowskim, który udanie przeszedł testy w Cracovii Kraków.

Klub z Janikowa nie zamierza jednak tylko tracić zawodników. Przede wszystkim chce ich pozyskiwać. - W czwartek otrzymamy ostateczną rozmowę z CIECh-u, a więc naszego głównego sponsora. Będziemy dzięki temu wiedzieć, jakim dysponujemy budżetem - zapowiada Edward Antczak, prezes Unii. - Jestem w tej sprawie optymistą - dodaje Andrzej Brzeziński, burmistrz Janikowa.

Wiadomo, że prowadzone są rozmowy z obrońcą wrocławskiego Śląska Rafałem Naskrętem. Unia chce też pozyskać któregoś z dwójki bramkarzy: Norberta Tyrajskiego lub Michała Wróbla. - We wtorek spotykam się z prezesem Zawiszy SA Bartłomiejem Krasickim. Chcemy rozmawiać o dłuższej współpracy pomiędzy naszymi klubami. Myślę, że wyjdzie ona na dobre i nam, i bydgoszczanom - dodaje Antczak.

Przedmiotem rozmów będzie przejście do zespołu prowadzonego przez Macieja Bartoszka dwóch pomocników Zawiszy: Tomasza Feliksiaka i Piotra Jacka.