Taktyka będzie taka jak przeciw Portugalii

Mimo aż pięciu zmian w podstawowej jedenastce nie zmieni się zbytnio taktyka w porównaniu z meczem przeciwko Portugalii.

Kluczem będzie żelazna dyscyplina, zachowanie odpowiednich odstępów między zawodnikami oraz formacjami i - po odbiorze piłki w środkowej strefie boiska - szybkie przejście do ataku. Najważniejsi, jak z Portugalią, będą skrzydłowi. Zmieni się tylko to, że Polacy więcej będą grać po ziemi, mniej górą - Radosław Matusiak nie jest tak skuteczny w walce w powietrzu jak Grzegorz Rasiak. Być może ze względu na udział bardziej kreatywnego niż Mariusz Lewandowski Przemysława Kaźmierczaka Polska atakować będzie także środkiem (po jego przechwycie piłki i akcji padła zwycięska bramka w Kazachstanie). Euzebiusz Smolarek wciąż ma schodzić z lewego skrzydła do środka ataku, gdzie miejsce robić mu będzie cofający się po piłkę pod środkową linię Maciej Żurawski.

Rafał Murawski, Lech Poznań

W lutym 2005 Murawski zagrał 45 minut w meczu reprezentacji ligi polskiej z białoruską młodzieżówką (4:0). Paweł Janas powołał go w ostatniej chwili po kontuzjach kilku zawodników. Gdy odchodził z Gdyni, Arka chciała za niego 300 tys. zł, dostała 90. W lidze: 54 mecze, 3 gole.

Przemysław Kaźmierczak, Boavista Porto

Za roczne wypożyczenie Portugalczycy zapłacili Pogoni 100 tys. euro. Debiut w reprezentacji w kwietniu 2005 - z Meksykiem. Potem zagrał jeszcze z Islandią i Estonią i wyleciał z kadry. Przywrócił go do niej Beenhakker. Mistrz Europy U-18 z 2001 r. w Finlandii.

Łukasz Garguła, BOT GKS Bełchatów

Gdy GKS awansował do pierwszej ligi, chciała go kupić Legia. Zdecydowała się na Aleksandra Vukovicia. W lidze debiutował w ubiegłym sezonie: 41 meczów, 6 goli. W kadrze - dwa miesiące temu w spotkaniu z Finlandią. Grał 16 minut i zdobył pięknego gola.