Sensacyjna porażka Bayernu

Sensacja w Monachium. Mistrz Niemiec przegrał na własnym stadionie z Hannoverem 96 0:1. Goście dzięki temu zwycięstwu opuścili ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi.

11. kolejka Bundesligi - wyniki, składy, strzelcy bramek

Przez tę porażkę Bayern traci już do prowadzącego Werderu Brema 6 punktów. Jedynego gola meczu strzelił w 43. minucie Huszti. W barwach gości 90. minut rozegrał Dariusz Żuraw. Bawarczycy stracili trzecie miejsce w tabeli na rzecz Schalke, które pokonało na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 2:0.

Pierwszą bramkę gospodarze stracili już w 11. minucie po dość kuriozalnym trafieniu samobójczym portugalskiego obrońcy Ze Antonio. W 31. minucie wynik spotkania ustalił Varela.

Hertha Berlin wprawdzie zaledwie zremisowała na wyjeździe z Arminią Bielefeld, ale również wyprzedziła Bayern w tabeli. Arminia prowadziła po bramce Zumy, jednak trafienie Gilberto tuż przed przerwą dało gościom remis. Prowadzenie dał im w 59. minucie Gimenez. Gospodarze potrafili jednak wyrównać - w 76. minucie po podaniu Kobylika Kucera pokonał strzałem głową Fiedlera. W drużynie Arminii całe spotkanie rozegrał Artur Wichniarek.

Liderem Bundesligi pozostaje Werder Brema, który pokonał we wtorek na wyjeździe FC Nuernberg 2:1. Dla podopiecznych Thomasa Schaafa był to ósmy z rzędu ligowy mecz bez porażki. Goście objęli prowadzenie po golu Fringsa w 32. minucie. Na jedenaście minut przed końcem meczu strzałem z rzutu wolnego podwyższył rezultat Diego. Honorową bramkę dla Norymbergi strzelił już w doliczonym czasie gry Banović, który pewnie wykorzystał rzut karny. Po wtorkowym zwycięstwie Werder z 23 punktami prowadzi w tabeli Bundesligi.

Wicelider, VfB Stuttgart pewnie pokonał 2:0 zdziesiątkowane kontuzjami HSV. Oba gole wpadły w końcówce spotkania - w 80. minucie strzelił Gomez, a wynik meczu ustalił pięć minut później Hitzlsperger.

Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Alemannią Aachen. W pierwszym składzie Borussii wyszedł Euzebiusz Smolarek. W 68. minucie Polak został ukarany żółtą kartką, a w 73. zmieniony przez Amoaha.

VfL Wolfsburg z Jackiem Krzynówkiem w składzie pokonał na wyjeździe FSV Mainz. Już w 4. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Mike'a Henkego z karnego, jednak trzy minuty później wyrównał Szabics. W 77. minucie za Krzynówka na boisku pojawił się Lamprecht, który siedem minut później strzelił dla gości zwycięskiego gola.