Książka Materazziego: Co naprawdę powiedziałem Zidane'owi

Marco Materazzi opublikował 100-stronicową książkę pod tytułem: Co naprawdę powiedziałem Zidane'owi. Obrońca reprezentacji Włoch umieścił w niej 249 różnych wypowiedzi, które mogły paść z jego ust podczas finału mistrzostw świata w Niemczech.

Przypomnijmy. W dogrywce finału Włochy - Francja doszło do wymiany słów między Zinedine'em Zidane'em kapitanem reprezentacji Francji, a Marco Materazzim włoskim obrońcą. W wyniku tej "dyskusji" Francuz uderzył głową rywala i dostał za to czerwoną kartkę. Po meczu Zidane powiedział, że musiał zareagować, bo Włoch obraził jego matkę. Materazzi kategorycznie zaprzeczył. Powiedział, że słowa, które padły z jego ust dotyczyły siostry piłkarza.

Obaj zostali zdyskwalifikowani. Zidane tylko symbolicznie, bo i tak zakończył karierę. Materazzi nie mógł zagrać w dwóch meczach reprezentacji Włoch. Zapłacił też niewielka grzywnę. Szybko zrekompensował sobie straty. Nakręcił reklamówkę, wykorzystującą motyw ciosu Zidane'a (można ją obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com). Teraz wydał książkę, która na pewno będzie się świetnie sprzedawać. Materazzi po finale stał się niezwykle popularny.

"Drogi czytelniku, zobaczysz, w jaki śmieszny sposób wykorzystałem absurdalność tej całej afery" - zachęcił do kupienia książki Materazzi na łamach "La Gazzette dello Sport".

Większość z przytoczonych w książce wypowiedzi jest kuriozalna, albo dziwaczna. Na przykład.: "Hej! Gdzie właściwie jest mostek (chodzi o mostek łączący żebra po dwóch stronach klatki piersiowej - przyp. mik)?".

Według "La Gazzette dello Sport" Materazzi dochód ze sprzedaży przekaże na rzecz charytatywnych przedsięwzięć UNICEF. Książeczka ma kosztować 10 euro.