Werder i HSV odpadły z Pucharu Niemiec

Werder Brema i Hamburger SV przegrały z amatorskimi zespołami i pożegnały się już po pierwszej rundzie z Pucharem Niemiec.

Werder przegrał po karnych 2:4 z trzecioligowym FK Pirmasens. Wcześniej w meczu padł remis 1:1. Werder stracił bramkę w 64. minucie po strzale Zellnera. Udało im się jednak doprowadzić do dogrywki po golu Ivana Klasnicia w 83. minucie. Klasnić jednak nie popisał się podczas serii rzutów karnych, kiedy razem z Hugo Almeida nie wykorzystał "jedenastki".

HSV przegrał po dogrywce ze Stuttgart Kickers 3:4. Zespół z Hamburga już po siedmiu minutach przegrywał 0:2, udało mu się jednak wyrównać, a nawet objąć prowadzenie. Kickers wyrównali w końcówce meczu, a w dogrywce zdobyli zwycięskiego gola z rzutu karnego.

Bayern Monachuim potrzebował aż dogrywki, żeby pokonać na wyjeździe St. Pauli. Gospodarze prowadzili od 31. minuty po golu Schulza. Wyrównał tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu Lukas Podolski. W piętnastej minucie dogrywki bramkarz St. Pauli Patrick Borger tak nieszczęśliwie interweniował przy dośrodkowaniu Philippa Lahma, że wrzucił piłkę do własnej bramki, co dało mistrzom Niemiec zwycięstwo.

Z zespołów pierwszoligowych z pucharem pożegnało się także Energie Cottbus, które przegrało 0:1 z drugoligowym Rot-Weiss Essen.