Petrescu hartuje Wisłę

Nawet burza, porywisty wiatr i ulewny deszcz nie powstrzymały Dana Petrescu od popołudniowego treningu.

Ranna wizyta w fabryce kabli (godz. 6) była tylko wstępem dla wiślaków. Potem był półtoragodzinny trening z akcentami strzeleckimi, obiad i popołudniowe - również 90-minutowe - zajęcia. Gdy wiślacy zaczynali gierkę w dziadka, nad boiskiem treningowym przeszły dwie fale burzy z ulewnym deszczem i silnym wiatrem. Inni trenerzy w takich warunkach pozwalali piłkarzom schronić się pod dachem. Petrescu najwyraźniej jest zwolennikiem hartowania drużyny w najtrudniejszych warunkach.

Sądząc po składzie drużyn z wtorkowej gry treningowej, miejsce w wyjściowej jedenastce stracił prawy pomocnik Hristu Chiacu. W Gdyni na to skrzydło powinien wrócić Jakub Błaszczykowski, który w starciu z Górnikiem Zabrze był obrońcą. Na prawą stronę defensywy powędruje Dariusz Dudka, a jego miejsce na stoperze powinien zająć Arkadiusz Głowacki. Pytanie tylko, czy będzie w pełnej gotowości. We wtorek przed południem poczuł lekki ból w nodze i odsunięto go z popołudniowego treningu. Przeprowadzone wieczorem badania USG wyszły pomyślnie. W środę Głowacki ma już trenować.

Od wtorku Wisła testuje dwóch młodych napastników. Charles Nwaogu to zaledwie 16-letni Nigeryjczyk, który od roku jest w Polsce, trenuje w juniorach Polonii Warszawa. Z kolei Przemysław Trytko to młody napastnik bądź ofensywny pomocnik Gwarka Zabrze. Jest członkiem kadry do lat 19.

Nwaogu jest silny fizycznie, strzelił gola lewą nogą. Trytko też zaliczył jedno trafienie i teoretycznie słabsza drużyna wygrała z wyjściową jedenastką 3:2. W gierce nie brał udziału Paweł Kryszałowicz, który ma nadmiar treningów po obozie w Niemczech.

Siła ataku Wisły nie wzmocni się w najbliższym czasie. Paweł Brożek do końca przyszłego tygodnia będzie rehabilitowany w Szczecinie, Patryk Małecki musi poczekać na start III ligi, by odpokutować za żółte kartki z minionego sezonu.

Jak dowiedzieliśmy się we wtorek, nowe kontrakty w najbliższym czasie dostaną Piotr Brożek i Jakub Błaszczykowski, których dotychczasowe zarobki znacząco odbiegały od obowiązującej przy Reymonta średniej. Konradowi Gołosiowi klub najpewniej anuluje karę za szamotaninę z Pawłem Brożkiem, do jakiej doszło przed startem rundy wiosennej minionego sezonu. Będzie to gest klubu wynagradzający piłkarzowi to, że podczas urlopu dojeżdżał do Krakowa na własny koszt i wspomagał drużynę rezerw w walce o pozostanie w III lidze.

Norweg poprowadzi mecz PUEFA

Spotkanie rundy wstępnej Pucharu UEFA SV Mattersburg - Wisła odbędzie się 10 sierpnia o godz. 20.45. Poprowadzi je Norweg Per Ivar Staberg. Nie wiadomo jeszcze, na jakim stadionie zostanie rozegrany ten mecz (w rachubę wchodzi wiedeński Prater i znacznie mniejszy, macierzysty stadion SV) ani która telewizja go pokaże. Rewanż odbędzie się 24 sierpnia o godz. 20.30, a sędziował będzie Litwin Paulius Mazlinskas.