Cracovia bierze Wacka i celuje w środek tabeli

- Chcemy wygrać każdy mecz i mieć stałą pozycję w środku tabeli - taki cel na nowy sezon postawił wczoraj piłkarzom Cracovii ich trener Stefan Białas, który ma już gotową maksymę na ligę: - Trudności są po to, by je przezwyciężać, a nie być przez nie zwyciężonym.

W pierwszej kolejce biało-czerwoni zmierzą się na Łazienkowskiej z Legią. Ostatni występ Cracovii na tym stadionie skończył się sromotną porażką - 0:5. Trener Białas jest jednak spokojny o wynik ligowej inauguracji: - To dobrze, że zaczynamy z grubej rury, z wysokiego C, bo perspektywa starcia z mistrzem Polski bardziej nas zmotywuje - uważa.

W czwartek roczny kontrakt z Cracovią podpisał Tomasz Wacek. Ten prawy obrońca początkowo odrzucił propozycję rocznego kontraktu przy Kałuży. Zamiast tego podpisał umowę z Arką Gdynia, lecz błyskawicznie ją rozwiązał. Wacek ma już za sobą rozmowy z trenerem Białasem, który jako pierwszy opowiedział się za ponownym zatrudnieniem piłkarza.

Białas nie widzi powodów do obaw przed rozpoczynającym się sezonem. Stratę Krzysztofa Przytuły zrekompensowano pozyskaniem Jacka Magiery i Daniela Niemczyka ("Szybki, walczący, inteligentny, nie oszczędza się"). Ponadto do gry wraca Krzysztof Radwański (po wyleczeniu kontuzji oka) i Jacek Wiśniewski (z wypożyczenia), a 18-letni Tomasz Baliga należy do najlepszych obrońców swojego rocznika. - Paweł Szwajdych ma niesamowity balans ciałem i nietuzinkowy drybling. Szkoda tylko, że tak długo grał w trzeciej lidze - ocenia opiekun Cracovii.

Zapadła decyzja, że Michał Suchan zostanie wypożyczony do Wieliczki. Być może w przyszłym tygodniu przez "Pasy" będą testowani zagraniczni napastnicy. Na razie Cracovia ma wytypowaną listę 21 zawodników i zgłosi ich do ekstraklasy.

Dzisiaj o godz. 19 przy Kałuży zespół rozegra ostatni sprawdzian przed sezonem. Rywalem będzie inny pierwszoligowiec, GKS Bełchatów. Bilety w cenie 5 zł można kupić w kasie biletowej przy ul. Kałuży na godzinę przed meczem (trzeba mieć przy sobie identyfikator).