Koszykarki wygrały sparing z Litwą

W meczu sparingowym koszykarek Polska pokonała Litwę 64:51 (16:16, 25:4, 11:19, 12:12).

Najwięcej punktów: dla Polski - Gabriela Mróz-Czerkawska i Monika Gonciarz-Ciecierska po 16, Patrycja Czepiec 12; dla Litwy - Olga Gambruskajte 14.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie polska drużyna zapewniła sobie zwycięstwo w drugiej części meczu, głównie dzięki silnemu pressingowi.

Przez osiem minut drugiej kwarty Litwinki nie zdobyły żadnego punktu. Oprócz zdobywczyń największej ilości punktów w zespole polskim bardzo dobry mecz rozegrały Beata Predel i Katarzyna Dydek. Predel została brutalnie sfaulowana przez jedną z Litwinek. Musiała na pewien czas opuścić plac gry, przez co jej zdobycz punktowa nie była imponująca.