NBA: 50 punktów Pierce'a

Do rozstrzygnięcia spotkania Boston Celtics - Cleveland Cavaliers potrzebne były aż dwie dogrywki. Po 58 minutach gry górą okazali się "Kawalerzyści", którzy wygrali 113:109. Najlepszy zawodnik Cavs LeBron James zanotował czwarte w sezonie triple double - zdobył 43 punkty, miał 12 asyst i 10 zbiórek.

W ekipie Celtics wyróżnił się Paul Pierce, który zdobył 50 punktów. To najlepszy wynik w wykonaniu koszykarza Celtics od 1989

roku, kiedy to granicę 50 punktów osiągnął słynny Larry Bird.

Dallas Mavericks wygrali we własnej hali z Washington Wizards 103:97. Drużyna z Teksasu wykorzystała potknięcie Spurs w meczu z 76ers i objęła samodzielne prowadzenie w Konferencji Zachodniej. Mavs mają na koncie 41 zwycięstw i 11 porażek. Lepszym bilansem w lidze NBA legitymują się jedynie Detroit Pistons (42-9).

W derbach Florydy Orlando Magic przegrali z Miami Heat 100:110. Dobrą formę zaprezentował obrońca "Żarów" Dwyane Wade, który zdobył 36 punktów, miał 10 zbiórek i 9 asyst. Zawiódł natomiast Shaquille O'Neal - w ciągu 31 minut zdobył zaledwie 7 punktów (uzyskał też 11 zbiórek i 6 asyst). Dzień wcześniej Heat wygrali z Magic u siebie 107:93.

New York Knikcs pokonali na swoim parkiecie Toronto Raptors 98:96 i przerwali serię 10 kolejnych porażek. Cenną wygraną zapewnił im w końcowych sekundach spotkania Jamal Crawford (w całym meczu 14 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst).

Zespół Phoenix Suns zwyciężył na wyjeździe ekipę Denver Nuggets 116:101. Gracze "Słońc" zaliczyli aż 33 asysty i trafili 14 rzutów za trzy punktu. Najskuteczniejszymi koszykarzami drużyny z Arizony okazali się Shawn Marion (21 punktów, 12 zbiórek i 3 asysty) oraz Steve Nash (19 punktów, 12 asyst i 6 zbiórek.