Zagórskiej i Siudkowi przeszkodził krawat

Para sportowa Dorota Zagórska i Mariusz Siudek zajmują 9. miejsce po programie krótkim. Niestety nasi reprezentanci nie uniknęli błędów. Łyżwiarzom przeszkodził... krawat na szyi Mariusza. Zawodnik stracił równowagę i o mało nie upadł.

Sędziowie najwyżej ocenili przejazd pary Tatiana Totmianina - Maxim Marinin. Rosjanie uzyskali 68,64 pkt. Drugie miejsce zajmują Chińczycy Dan Zhang i Hao Zhang (64.72 pkt.), a trzecie inny rosyjski duet Maria Pietrowa i Aleksiej Tichonow (64.27 pkt.).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo udało nam się osiągnąć cel i praktycznie ustrzegliśmy się błędów - powiedział Siudek. - Pojechaliśmy prawie czysto. Jakieś ułamki punktów właściwie mogliśmy stracić tylko w jednym momencie - kiedy podczas piruetu kombinowanego Dorota zahaczyła ręką o lód, a nogą o mój krawat. To troszeczkę nas wybiło z rytmu, ale potem było już dobrze. Rozmawialiśmy już z kilkoma innymi zawodnikami i z sędziną i wszyscy dobrze ocenili nasz program, mówili, że pojechaliśmy energicznie, z uśmiechem, odważnie - dodał łyżwiarz.

Zdaniem Siudka równie dobre wykonanie programu dowolnego powinno zaowocować awansem na wyższe miejsce. - Oczywiście o podium nie może być mowy, jednak jakiś ruch w górę

jest jeszcze możliwy. Na razie wyniki tylko przejrzałem, ale wydaje mi się, że różnice punktowe są bardzo małe. Zresztą nie miejsce jest ważne. Jeżeli pojedziemy dobrze i będziemy mieli satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, to możemy nawet zostać na tym dziewiątym miejscu.

W poniedziałek 13 lutego pary zaprezentują programy dowolne.