Sparing: Cracovia - Csöszer FC Tatabanya 1:1

W pierwszym sparingu w tym roku ?Pasy? zremisowały w cypryjskim Ayia Napa z siódmą drużyną węgierskiej ekstraklasy Csöszer FC Tatabanya. Gola dla Cracovii strzelił Piotr Giza. Natomiast kontuzjowany Dariusz Pawlusiński wraca do kraju.

To był pierwszy sprawdzian formy "Pasów", bo gdy drużyna wróciła z pierwszego obozu na Cyprze, w Polsce panowały akurat siarczyste mrozy, i trener Wojciech Stawowy zrezygnował z trzech zaplanowanych gier. Węgrzy w kwestii sparingów są bardziej zaawansowani: zremisowali już 3:3 z bułgarskim Litexem Łowecz (jedną z bramek strzelił Tibor Markus - jesienią 13 goli) i ulegli rumuńskiej Politechnice Timiszoara 1:2.

- Pierwsza połowa sparingu była zacięta i agresywna. Węgrzy grali pressingiem na całym boisku, a po jednej z akcji piłka trafiła w słupek bramki Marcina Cabaja.

W przerwie w drużynie krakowskiej nastąpiło kilka zmian, weszli m.in. Tomasz Wacek i Piotr Bania. Pierwszego gola po dośrodkowaniu z lewej strony strzelił Piotr Giza. Wyrównanie nastąpiło w tej samej minucie. - Dwa strzały w ładnym stylu obronił Sławomir Olszewski, przy trzecim uderzeniu Norberta Hajdu był bezradny - zrelacjonował dyrektor klubu Przemysław Pietraszewski.

W sparingu nie zagrali Tomasz Moskała i Paweł Wojciechowski.

Nie będzie mile wspominał obozu na Cyprze pomocnik Dariusz Pawlusiński, który doznał kontuzji kolana. - Z powodu braku odpowiedniego sprzętu w miejscowym szpitalu Darek wróci do kraju i w Krakowie przeprowadzi wszystkie konieczne badania - poinformował Pietraszewski. Jak doszło do urazu? - Na treningu w siłowni w pewnym momencie zawodnik poczuł ból w lewym kolanie. Z objawów wynika, że to może być łękotka - wyjaśnił dyrektor Pietraszewski.

W niedzielę Cracovia zmierzy się z trzecią drużyną pierwszej ligi ukraińskiej Metalurgiem Donieck, który w ubiegłym roku uplasował się za Szachtarem Donieck (gra tam bramkarz Wojciech Kowalewski) i Dynamem Kijów.