Szkolnikowski zaapelował do Kwiatkowskiego. Chodzi o TVP

Były dyrektor TVP Sport - Marek Szkolnikowski - zabrał głos ws. nowego dyrektora tej stacji - Jakuba Kwiatkowskiego. Szkolnikowski wsparł Kwiatkowskiego w mediach społecznościowych. "Zawsze służę radą i wsparciem szczególnie w kontekście rynku praw transmisyjnych oraz produkcji dużych wydarzeń telewizyjnych" - napisał Szkolnikowski na Twitterze.

W piątek portal meczyki.pl poinformował, że zwolniony niedawno z Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski zostanie nowym dyrektorem TVP Sport. Były team manager reprezentacji Polski zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Zielińskiego, który dyrektorem TVP Sport był raptem pięć miesięcy.

Zobacz wideo Prezes Rakowa zdradza nam plany transferowe. "Napastnik potrzebny od zaraz"

Zieliński objął stanowisko w sierpniu, zastępując Marka Szkolnikowskiego. Ten rozstał się z TVP Sport latem po ośmiu latach pracy w roli dyrektora stacji. Teraz Szkolnikowski wsparł Kwiatkowskiego w mediach społecznościowych.

Szkolnikowski wsparł Kwiatkowskiego

"W Telewizji Polskiej byłem 16 lat i przeżyłem 12 prezesów z różnych nadań. Od kiedy powstało TVP Sport do mojego odejścia w sierpniu było trzech szefów sportu. W tym roku był już czwarty, a teraz jest piąty. Kuba, poukładaj to po swojemu, gdyż w sporcie i biznesie potrzebna jest stabilizacja" - zwrócił się Szkolnikowski do Kwiatkowskiego na Twitterze.

"To wbrew pozorom jest ciężki kawałek chleba, ale zostawiłem kompetentny i oddany zespół, na który możesz liczyć. TVP Sport to mój dom, w którego budowę miałem znaczący wkład. Ostatnio nie działo się najlepiej, ale wierzę, że skończy się sypanie piasku w dobrze naoliwione tryby, a TVP Sport będzie kontynuować passę sukcesów pod Twoją wodzą. Zawsze służę radą i wsparciem szczególnie w kontekście rynku praw transmisyjnych oraz produkcji dużych wydarzeń telewizyjnych. Powodzenia i do zobaczenia na szlaku!" - dodał.

Kwiatkowski został zwolniony przez Polski Związek Piłki Nożnej z początkiem grudnia po przepracowaniu w federacji jedenastu lat. W ostatnich latach pełnił rolę rzecznika prasowego PZPN, a także team managera reprezentacji Polski.

O zwolnieniu Kwiatkowskiego zadecydował przede wszystkim selekcjoner Michał Probierz, który nie widział możliwości dalszej współpracy w kadrze narodowej. Bo to właśnie na reprezentacji Kwiatkowski głównie się skupiał, jako że po zmianie władz w PZPN nie było mu po drodze z ludźmi Cezarego Kuleszy oraz firmą Publicon Sport, w związku z czym jego rola w komunikacji związku z miesiąca na miesiąc była coraz mniejsza.

Kwiatkowski jako nowy dyrektor TVP Sport będzie współpracował na bieżąco z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jako że publiczna telewizja będzie transmitowała mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, a od nowego sezonu także Pucharu Polski, I ligi oraz II ligi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA