Niewiarygodny comeback Polaka i wielkie zwycięstwo! Zarobi miliony

Adrian Meronk w bardzo zaskakujących okolicznościach odniósł zwycięstwo w golfowym turnieju Estrella Damm N.A. Andalucia Masters, który był rozgrywany w Sewilli. Rozgrywki te są zaliczane do cyklu DP World Tour. Choć po pierwszej rundzie nic nie wskazywało na to, że Polak ma szansę na wygraną, później okazał się najlepszy. Za zwycięstwo na konto 30-latka wpłynęła całkiem pokaźna suma.

Adrian Meronk to obecnie najlepszy golfista w Polsce. Ten sezon w wykonaniu Polaka jest fenomenalny. Meronk ma na koncie już trzy zwycięstwa w cyklu DP World Tour. 30-latek triumfował w grudniowym Australian Open, które zaliczane było do sezonu 2023, potem zwyciężał w majowym Italian Open, a teraz dołożył kolejną wygraną podczas Estrella Damm N.A. Andalucia Masters.

Zobacz wideo Co za słowa Piotra Zielińskiego! "Spełnienie dziecięcych marzeń"

Meronk zdeklasował rywali. Przy okazji zarobił ogromne pieniądze

Po pierwszym dniu rywalizacji mało kto spodziewał się, że Adrian Meronk może liczyć na sukces w hiszpańskich zawodach. Wówczas Polak zajmował dopiero 55. miejsce w klasyfikacji. Mimo to wraz z kolejnymi rundami forma Meronka stawała się coraz lepsza, dzięki czemu przed ostatnim dniem turnieju plasował się już na czwartej lokacie.

Ostatecznie 30-latek zwyciężył zawody, wyprzedzając w końcówce Niemca Mattiego Schmida. Turniej był rozgrywany w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. Zawodnicy musieli rywalizować w deszczu, który przeplatał się z silnym wiatrem. To jednak nie przeszkodziło Polakowi w trzecim zwycięstwie w tym sezonie. Dzięki temu Adrian Meronk awansował na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej w cyklu DP World Tour.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Po wygranym turnieju Meronk z pewnością cieszy się nie tylko z powodu sportowego prestiżu, ale i wielkiego wynagrodzenia. Za zwycięstwo zgarnął aż 637,5 tys. euro, czyli ponad 2,8 miliona złotych. Obecnie polski zawodnik liczy na udział w prestiżowym, przyszłorocznym turnieju PGA Tour, podczas którego zmierzy się ze sobą dziesięciu najlepszych golfistów. Natomiast do zakończenia cyklu DP World Tour pozostały jeszcze trzy zawody. W dniach 16-19 listopada w Dubaju odbędzie się finał.

Więcej o: