Wygrana Polonii SPEC w Mazovia Cup

Koszykarze Polonii-SPEC Warszawa pokonali po dogrywce Astorię Bydgoszcz w pierwszym dniu turnieju Mazovia Cup. Turnieju, z którego zostały tylko nędzne szczątki

W przerwie pierwszego meczu turnieju dziennikarze żartowali, że to podobno najlepszy mecz tego turnieju. Tymczasem ani Polonia, ani Astoria nic wielkiego nie pokazywały. Sporo było prostych błędów, mało udanych akcji w ataku.

Warszawiacy grali tylko w ósemkę, bo znów kontuzje dały znać o sobie (z ich powodu zabrakło Arkadiusza Miłoszewskiego, Marcina Dutkiewicza i Łukasza Koszarka). Nie było także z zespołem Rafała Dygutowicza, który najprawdopodobniej zrobi miejsce w składzie dla Roberta Owensa. Nowy nabytek warszawiaków potwierdził, że jest zawodnikiem silnym i solidnym w obronie, ale w ataku ma kłopoty daleko od kosza. Na pewno jednak 23-latek z USA wniesie więcej do gry niż 30-letni Dygutowicz.

Polonia wygrała ten mecz głównie dzięki 19-letniemu Tomaszowi Ochońce. Junior, który na razie ma zastąpić w Polonii Koszarka, znów był za szybki w ataku dla rywali. Jego wejścia pod kosz i rzuty z półdystansu w czwartej kwarcie i dogrywce przesądziły o wygranej. Ochońko zdobył w tym czasie 11 punktów. Nieźle spisywali się także Taylor (15 zbiórek) i Krzysztof Roszyk (12 punktów zdobył w pierwszych 12 min meczu). Kiepsko spisywali się najbardziej doświadczeni Mariusz Bacik (powrót po kontuzji) i Brandun Hughes (3/10 z gry, 5 strat).

Ostatecznie w turnieju Mazovia Cup zagrają tylko trzy drużyny. CA~IB Legion Warszawa zgodził się uzupełnić stawkę tylko na jeden dzień i wczoraj rozegrał sparing z OKK Belgrad. Debiutujący w I lidze zespół nie miał szans w walce z ekipą w I ligi Serbii. Taktyka polegająca na sporej liczbie rzutów za trzy nie była tym razem skuteczna. Najlepiej w Legionie zagrali rozgrywający Andrzej Paszkiewicz i skrzydłowy Przemysław Lewandowski oraz niespodziewanie pozyskany z Pruszkowa center Michał Kucharski. Spokojny mecz urozmaicił tylko Patryk Andres, który po wymianie uprzejmości z rywalem w różnych językach został wyrzucony przez sędziów do szatni.

Dzisiaj o godz. 17 Serbowie zagrają z Astorią, a na zakończenie zawodów w sobotę o godz. 14 Polonia zmierzy się z OKK. Wielkich emocji i wypełnionych do końca trybun, jak jeszcze dwa lata temu, raczej nie należy się spodziewać...

POLONIA-SPEC WARSZAWA - ASTORIA BYDGOSZCZ 86:79 po dogrywce. Kwarty: 17:13, 20:24, 16:9, 16:13. Dogrywka: 17:10. Polonia: Roszyk 16, Hughes 11, Karwowski 11 (1), Taylor 11 (1), Przybylski 7 oraz Ochońko 18 (1), Owens 8, Bacik 4. Astoria: Cepulis 17 (5), Davis 14 (2), Kiausas 12, Mims 10, Wiekiera 3 (1) oraz Ercegović 12, Chyliński 7, Gliszczyński 3 (1), Kwiatkowski 1, Kukiełka 0, Zabłocki 0.

CA~IB-LEGION WARSZAWA - OKK BELGRAD 65:88. Kwarty: 18:25, 9:19, 17:19, 21:25. Legion: Lewandowski 14 (4), Wojdak 8 (2), Dryjański 5 (1), Lipiński 5 (1), Wójcicki 0 oraz Paszkiewicz 17 (2), Kucharski 9, Zajączkowski 5 (1), Kobiałko 2, Andres 0, Obuchowicz 0, Stasiak 0.