Polonia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 86:79

W pierwszym meczu turnieju Mazovia Cup bydgoscy koszykarze ulegli gospodarzom po dogrywce

W ostatniej akcji zwykłego czasu gry szanse na przesądzenie losów spotkania miał Dennis Mims, ale nie poradził sobie w walce "jeden na jeden" z Erikiem Taylorem, który go zablokował. - Bardzo mi szkoda tej porażki. Zabrakło trochę lepszej obrony a Mims, cóż gra lepsze drugie połowy meczu niż pierwsze i to mnie zastanawia - relacjonował trener Jerzy Chudeusz. Konfrontacja drugiego z Amerykanów w Astorii Grega Davisa z Brandunem Hughesem była dla Chudeusza okazją do kolejnej obserwacji kandydata na rozgrywającego. - Jak na ten moment przygotowań wypadł nieźle. Hughes gra przecież dłużej w Polsce. Greg dużo, widzi i dużo podaje. Poznaje jednak dopiero drużynę i nie jest gotowy fizycznie i szybkościowo. Ale to jest do nadrobienia. Będzie z tego chleb - ocenił trener. W bydgoskim zespole pierwszy raz po kontuzji zagrał też reprezentacyjny rozgrywający Michał Chyliński. - Miał problemy w defensywie, ale w ataku mnie zaskoczył. Nie myślałem, że coś trafi, bo ostatnio więcej trenował na siłowni i biegał, niż przebywał na parkiecie - przekazał Chudeusz.

Dziś Astoria zagra z OK Belgrad i to koniec udziału bydgoszczan w turnieju z udziałem trzech drużyn (rezygnacja m. in. Unii Tarnów i Turowa Zgorzelec). Bydgoszczanie poostanowili wrócić, bo uznali za pozbawione sensu granie w sobotę z Legionovią Legionowo.

W weekend, ostatni przed rozpoczęciem ligi nie będą jednak próżnować. W niedzielę jada do Inowrocławia, żeby ratować turniej o puchar prezydenta tego miasta, w którym poza Notecią zagra tylko AZS Koszalin. O 12 w hali OSiR "Asta" zmierzy się z Notecią.

Inowrocławianie natomiast dziś spotkają się z AZS. Tego dnia przyjedzie do Inowrocławia na testy kandydat na skrzydłowego Amerykanin Randy Holbrook. Być może do Inowrocławia wróci Alex Austin.

Wynik meczu

POLONIA WARSZAWA - ASTORIA BYDGOSZCZ 86:79

Kwarty: 17:13, 20:24, 16:9, 16:23, dogrywka 17:10

Polonia: Roszyk 16, Taylor 11 (1), Hughes 11, Karwowski 11 (1), Przybylski 7 oraz Ochońko 18 (1), Owens 8, Bacik 4.

Astoria: Cepulis 17 (5), Davis 14 (2), Kiausas 12, Mims 10, Wiekiera 3 (1) oraz Ercegovic 12, Chyliński 7, Gliszczyński 3 (1), Kwiatkowski 1, Kukiełka 0, Zabłocki 0.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.