Fatalny debiut Woodgate'a w Realu

Fatalny debiut w Realu Madryt miał angielski piłkarz Jonathan Woodgate. Kupiony w zeszłym roku za 20 mln euro obrońca w swoim pierwszym meczu w barwach ?Królewskich? strzelił samobójczą bramkę i został ukarany czerwoną kartką.

Jonathan Wodtgate przeszedł do madryckiego klubu przed rokiem, jednak do tej pory nie rozegrał ani jednego spotkania. Cały czas leczył kontuzję. W pełni wrócił do zdrowia dopiero latem. W sumie nie wystąpił w spotkaniu o punkty przez 17 miesięcy.

W czwartek dostał szansę gry od pierwszym minut w ligowym meczu z Athletic Bilbao, bo kontuzjowany jest Ivan Helguera, a za kartki został zawieszony Sergio Ramos. Debiut okazał się nieudany. Angielski obrońca w 25. minucie strzelił samobójczego gola, niefortunnie wybijając głową piłkę po dośrodkowaniu Joseby Etxeberrii. Real nie zdołał odrobić strat do końca pierwszej połowy. W drugiej części gry "Królewscy" strzelili trzy gole, ale Anglik nie mógł cieszyć się z kolegami z trzech punktów na boisku. W 66. minucie sędzia odesłał go do szatni, karząc czerwoną kartką (za dwie żółte).

REAL MADRYT - ATHLETIC BILBAO 3:1 (0:1): Robinho (53), Raul (65,69) - Jonathan Woodgate (25, samob.)