Ogromny pech Kamila Piątkowskiego. Bardzo poważna kontuzja Polaka. Mundial zagrożony

O sporym pechu może mówić Kamil Piątkowski. Polski obrońca nabawił się kontuzji już na samym początku zgrupowania RB Salzburg i z tego względu nie wystąpił w pierwszym przygotowawczym starciu austriackiej drużyny.

Kamil Piątkowski po bardzo udanym okresie w Rakowie Częstochowa przeniósł się za ok. 5 milionów euro do RB Salzburg, gdzie szybko zyskał sympatię działaczy austriackiego klubu. - Jego kreatywność bardzo pomaga nam praktykować nasz styl, bo zależy nam na starannej grze od tyłu. Kolejna rzecz to jego uniwersalność w defensywie - mówił dyrektor sportowy klubu Christoph Freund.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Kamil Piątkowski nie wystąpił w meczu towarzyskim z powodu kontuzji 

Polskiego obrońcę nie ominęły jednak kontuzje i we wrześniu ubiegłego roku złamał kostkę, przez co pauzował dwa miesiące. Po powrocie do gry spisywał się jednak nieźle i nadal otrzymywał dobre oceny za swoją grę. 

Ostatecznie RB Salzburg zaliczyło bardzo dobry sezon i sięgnęło po podwójną koronę. Drużyna wygrała mistrzostwo Austrii oraz sięgnęła po krajowy puchar. Ekipa z Salzburga potwierdziła tym samym dominację na krajowym podwórku i wygrała tytuł mistrzowski po raz dziewiąty z rzędu. Puchar Austrii udało się im natomiast wywalczyć czwarty raz z rzędu. 

Kamil Piątkowski zapewne liczy, że kolejny sezon będzie dla niego równie udany, jednak nie rozpoczął przygotowań do niego najlepiej. Defensor nabawił się bowiem kontuzji związanej z udem już przed pierwszym meczem towarzyskim, o czym poinformował oficjalny profil w mediach społecznościowych RB Salzburg. Austriacka drużyna mierzyła się z CSKA Sofia, jednak mecz nie został dokończony z powodu "incydentu medycznego na trybunach". Kontuzja może oznaczać, że dla piłkarza zagrożony jest mundial. Niedawno Czesław Michniewicz przyznawał, że obserwuje tego zawodnika, ale musi on grać i być zdrowy. Teraz wygląda na to, że sprawa się komplikuje

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamil Piątkowski dla RB Salzburg wystąpił w 16 spotkaniach, podczas których udało mu się zanotować również dwie asysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.