To już oficjalne! Jest data i dokładne zasady otwarcia siłowni

Rada Ministrów opublikowała rozporządzenie, w którym uwzględniono oficjalną datę i warunki otwarcia branży fitness. Zgodnie z planem siłownie zostaną ponownie otwarte 29 maja. Na jakich zasadach będą działać obiekty sportowe?

Poprzednie rozporządzenie Rady Ministrów zezwoliło na korzystanie z siłowni wyłącznie członkom "kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich". Nikt poza wyszczególnionymi reprezentantami Polski nie mogli korzystać z basenów, siłowni czy klubów fitness. Według najnowszego planu siłownie, kluby fitness i baseny zostaną otwarte od 29 maja do 5 czerwca z limitem jednej osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni obiektu.

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje”

Branża fitness wraca do pracy od 29 maja! Szczególne warunki działalności

Według rozporządzenia z 6 maja 2021 roku ograniczenia dot. liczby osób na metr kwadratowy nie dotyczą obiektów "działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów" oraz "dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych".

Jake Paul (brat Logana Paula) zabierający czapkę Floyda Mayweathera na konferencji w Hard Rock Stadium. Źródło: Instagram/ YouTubeZadyma przed walką Mayweathera z youtuberem. "Oszalałeś? Zabiję tego sk*****a"

Od 1 maja otwarte będą są sportowe na świeżym powietrzu. Decyzja rządu motywowana była m.in. długim weekendem majowym, który sprzyjał aktywności fizycznej. Otwarte zostały także obiekty kryte i baseny dla zorganizowanych grup młodzieży i dzieci.

"Obiekt sportowy udostępnia się liczbie osób nie większej niż połowa obłożenia basenu, aquaparku albo obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni - przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami" - czytamy w rozporządzeniu Rady Ministrów.

Francja w szoku. Były znakomity bramkarz Ligue 1 nie żyje. Miał 49 latPiłkarska Francja w szoku. Nie żyje były bramkarz PSG

Dodatkowo od 15 maja będzie można znów obejrzeć mecze na stadionach. W kontekście "obiektów sportowych na otwartym powietrzu, przy czym udostępnia się publiczności nie więcej niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co czwarte miejsce na widowni, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami". To oznacza, że 30. kolejka ekstraklasy będzie mogła odbyć się z kibicami. Kibice wejdą również na finał Ligi Europy w Gdańsku.

Więcej o: