Media: Bartosz Salamon po 13 latach wraca do Polski. Hitowy transfer w Ekstraklasie

Bartosz Salamon podpisze trzyletnią umowę z Lechem Poznań - informuje serwis "Meczyki".

Wzmocnienie obrony ma być dla Lecha jednym z priorytetów zimowego okna transferowego. Zespół z Poznania skończył rok na 9. miejscu w tabeli, stracił niemal tyle samo goli (22), co strzelił (23).

Dlatego do drużyny Dariusza Żurawia ma dołączyć 9-krotny reprezentant Polski Bartosz Salamon, o czym informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu "Meczyki.pl". Piłkarz ma podpisać trzyletnią umowę.

Salamon wraca do rodzinnego miasta po 13 latach we Włoszech

Salamon 13 lat spędził we Włoszech, na kilku poziomach rozegrał 271 meczów. Był graczem Milanu, Sampdorii, a ostatnio - SPAL. Kontrakt z tym zespołem obowiązywał go jeszcze przez pół roku, ale - zdaniem Włodarczyka - Polak zdecydował się na powrót do Polski.

29-letni Salamon ma przylecieć do Poznania i po testach medycznych podpisać trzyletnią umowę. Czasu jest mało, bo drużyna wylatuje na obóz przygotowawczy do Turcji.

Obrońcą interesowała się ponoć także Legia, ale Salamon zdecydował się na powrót do rodzinnego miasta. Jest wychowankiem Concordu Murowana Goślina, ale potem uczył się futbolu w rezerwach i pierwszym zespole Lecha. Nie zdążył jednak zagrać w ekstraklasie, w 2007 r. wyjechał do Brescii.

W kadrze Salamon po raz pierwszy zagrał w 2013 r. w meczu el. do mistrzostw świata 2014 z San Marino. Adam Nawałka powołał go również na Euro 2016 we Francji.

Więcej o: