Są przecieki z gali FIFA The Best. Znaczna przewaga. "Historyczny moment"

Robert Lewandowski odbierze w czwartek nagrodę dla najlepszego piłkarza świata. - Udało nam się potwierdzić, że Polak otrzyma kolejną, najważniejszą nagrodę indywidualną w tym roku - FIFA The Best. To historyczny moment - poinformował portal meczyki.pl.

W czwartek odbędzie się gala FIFA The Best, na której zostanie wyłoniony najlepszy piłkarz świata 2020 roku. Faworytem do wygrania prestiżowej nagrody jest Robert Lewandowski, który walczy o nią z Leo Messim i Cristiano Ronaldo.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Germany Soccer BundesligaNiemcy o Lewandowskim: Nie będzie honorowym obywatelem tego miasta

Robert Lewandowski ma zostać piłkarzem roku na gali FIFA The Best. "To wielka chwila"

Chociaż początek gali został zaplanowany na godz. 19:00, to o do sieci wyciekły już nieoficjalne wyniki plebiscytu FIFA The Best. Według doniesień portalu meczyki.pl Lewandowski zostanie jego triumfatorem jako pierwszy Polak w historii. - Udało nam się potwierdzić, że Polak otrzyma kolejną, najważniejszą nagrodę indywidualną w tym roku - FIFA Best. To historyczny moment. Lewandowski znacznie wyprzedził kontrkandydatów - Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Tym samym przebił kolejny sufit. Długo wydawało się, że nieosiągalny - napisał Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu meczyki.pl.

- Lewandowski nie pozostawił żadnych wątpliwości. Wygrał absolutnie wszystko zespołowo i indywidualnie. Wytrącił argumenty do polemiki. Tylko on zasługiwał na tytuł FIFA Best. Wreszcie może poczuć się spełniony. To wielka chwila. Gratulacje! - dodał dziennikarz.

W głosowaniu plebiscytu FIFA The Best wzięli udział selekcjonerzy i kapitanowie zespołów narodowych, wybrani dziennikarze oraz internauci. Polskę reprezentował Michał Pol. Brano pod uwagę osiągnięcia piłkarskie od 20 lipca 2019 roku do 7 października 2020 roku. W powyższym okresie Lewandowski strzelił aż 64 bramki i zanotował 15 asyst, licząc rozgrywki klubowe i reprezentacyjne. Ronaldo i Messi mogą pochwalić się skromniejszym dorobkiem. Portugalczyk uzyskał 53 trafienia i 7 asyst, natomiast Argentyńczyk - 34 gole i 30 asyst.

Lewandowski jest zdecydowanym faworytem do wygrania prestiżowej nagrody, ponieważ to właśnie Polak zgarnął w 2020 roku wszystko, co było możliwe do zdobycia. Wygrał mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów i został najlepszym strzelcem każdych z tych rozgrywek. Oprócz tego sięgnął po Superpuchar Niemiec i Superpuchar Europy UEFA.

Griezmann w akcjiTak strzela Antoine Griezmann! Potrzebuje wróżki, nie trenera [WIDEO]

Thomas Helmer o Lewandowskim i plebiscycie: "Takie wybory nie są do końca miarodajne"

- Takie wybory nie są do końca miarodajne. A tutaj Messi i Ronaldo mają olbrzymią przewagę, z tym akurat nie ma co polemizować. Obaj od lat są wielkimi gwiazdami, legendami piłki nożnej, a Lewandowski tak naprawdę dopiero w tym roku do nich dołączył. A nawet ich przegonił. Jednak wielu zawodników czy trenerów może po prostu z przyzwyczajenia wskazać na Argentyńczyka lub Portugalczyka - powiedział Thomas Helmer w wywiadzie dla Onet Sport.

Więcej o gali FIFA The Best można przeczytać tutaj.

Więcej o: