Mistrzyni Europy w strzelectwie nie żyje. Zmarła po porodzie w wieku 31 lat

Mistrzyni Europy w strzelectwie i uczestniczka igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro Bobana Momcilović-Velicković nie żyje. Przyczyną śmierci 31-latki były komplikacje po porodzie.

Bobana Momcilović-Velicković trzy tygodnie temu urodziła syna. Jak napisały serbskie media, zmarła w niedzielę w szpitalu po "krótkiej i ciężkiej chorobie". Jej stan znacznie się pogorszył już w trakcie porodu. Walczyła o życie przez 20 dni, a przez ostatnie 10 dni była w śpiączce (przetransportowano ją ze szpitala w Zajecarze do Belgradu). Powodem jej śmierci jest prawdopodobnie rzucawka ciążowa, której jednym z symptomów jest m.in. wysokie ciśnienie krwi. Rzucawka (eklampsja) to najcięższa postać zatrucia ciążowego (gestozy) >> Lekarze nie zdiagnozowali jednak choroby w porę. Syn Momcilović-Velicković jest zdrowy.

- Z najgłębszym żalem informujemy o śmierci Bobany Momcilović-Velicković, wielokrotnej mistrzyni Europy w strzelectwie. Odeszła od nas w wieku 31 lat po krótkiej i poważnej chorobie - napisała w oświadczeniu ISFF (Międzynarodowa Federacja Sportów Strzeleckich).

Bobana Momcilović-Velicković zdobyła mistrzostwo we Wrocławiu

Momcilović-Velicković brała udział w igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2020). Na lutowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu zdobyła dwa ze swoich ośmiu mistrzostw Europy - jedno indywidualnie, drugie w drużynie (Serbia pokonała w finale Polskę 16:12) - te tytuły zdobyła już w widocznej ciąży. - Była jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek. Składamy kondolencje jej rodzinie i przyjaciołom - dodało ISSF.