Jennifer Lopez chce kupić klub wraz z mężem. Ponad miliard dolarów!

Jennifer Lopez i jej mąż Alex Rodriguez chcą kupić klub sportowy. Obecnie prowadzą w tej sprawie rozmowy, a kwota transakcji ma nie przekroczyć dwóch miliardów dolarów - informuje "New York Post".

Jennifer Lopez i Alex Rodriguez blisko współpracują z wysoko postawionymi bankierami z JPMorgan Chase (to jeden z największych holdingów finansowych na świecie), by kupić baseballowy zespół New York Mets. To druga próba kupna tego zespołu; pierwsza niedawno okazała się nieudana, ale para nie zaprzestaje swoich starań.

Zobacz wideo Prezes Ekstraklasy: Największym wyzwaniem będzie przyzwyczajenie się do cichego stadionu

Według źródeł "New York Post" aktorka i piosenkarka wraz z mężem, który jest legendą baseballu, zamierzają zainwestować w zespół "setki milionów" własnych pieniędzy. Zespół należy do rodziny Wilponów (Fred Wilpon to deweloper nieruchomości), która chce go sprzedać ze względu na problemy finansowe, który wynikły w części ze względu na trwającą pandemię. Metsi tracą coraz więcej pieniędzy, a ich głównym źródłem przychodów są pieniądze za prawa telewizyjne. 

Kwota transakcji? Poniżej dwóch miliardów dolarów

Lopez i Rodriguez potrzebują wsparcia finansowego, by móc przejąć Metsów i stąd zwrócili się o pomoc do banku inwestycyjnego JP Morgan, z którym są w regularnym kontakcie. Według jednej osób zaangażowanych w operację kwota transakcji ma nie przekroczyć dwóch miliardów dolarów. New York Mets to zespół powstały w 1962 roku i jest dwukrotnym zwycięzcą World Series (1969 i 1986).

Więcej o: