Minister sportu wydała rekomendację. "Zdrowie zawodników jest najważniejsze"

- Rekomendujemy odwoływanie wszystkich imprez sportowych. Zdrowie zawodników jest najważniejsze - powiedziała minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

- Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia WHO, a także w dyskusjach z naszymi partnerami, podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczanie jego skutków społecznych, przede wszystkim dla zdrowia społecznego. Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których szczegółowa definicja znajduje się w ustawie - powiedział na specjalnej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów.

Zobacz wideo Balotelli zaimponował wypowiedzią o koronawirusie!

W praktyce oznacza to, że największe rozgrywki ligowe w Polsce odbywać się będą bez udziału publiczności. Tak będzie np. w piłkarskiej ekstraklasie, która do odwołania zamknęła dla widzów wszystkie stadiony. Bez publiczności odbędą się też najbliższe mecze reprezentacji Polski.

Minister sportu: Rekomendujemy odwoływanie wszystkich imprez sportowych

Inne światło na sprawę rzucają słowa minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Na konferencji prasowej poinformowała ona, iż ministerstwo rekomenduje całkowite odwołanie wszelkich rozgrywek. - Zdrowie zawodników jest najważniejsze – poinformowała po spotkaniu z prezesami związków. 

Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 110 tys. przypadków zakażenia i około cztery tysiące zgonów spowodowanych wirusem. W Polsce stwierdzono do tej pory 18 przypadków zakażenia.

Więcej o: