Upadł na kort i dostał konwulsji. Wycieńczony grą 19-letni Hiszpan musiał przerwać mecz podczas turnieju w Miami [WIDEO]

Podczas meczu pierwszej rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Po dwóch godzinach gry 19-letni Nicola Kuhn upadł na kort i dostał konwulsji.
Zobacz wideo

Nicola Kuhn musiał zakończyć swój udział w turnieju ATP w Miami po dramatycznych okolicznościach, do których doszło w czwartym gemie meczu z Niemcem Mischą Zverevem. Po dwóch godzinach walki 19-latek upadł na kort.

19-letni Hiszpan upadł na kort i dostał konwulsji podczas turnieju ATP Masters 1000 w Miami

Zawodnik przez kilka sekund nie był w stanie się podnieść i dostał konwulsji. Tenisiście od razu została udzielona pomoc medyczna. Kuhn był tak słaby, że nie był w stanie wstać o własnych siłach - kort opuścił wspierając się na ramieniu swojego fizjoterapeuty. Mecz zakończył się kreczem na korzyść Zvereva przy wyniku 2:6, 7:5, 2:2.

Hiszpan uznawany jest za jeden z najbardziej obiecujących talentów tenisa. W 2017 roku, w wieku 17. lat zdobył tytuł w deblu juniorskiego Rolanda Garrosa. W tym sezonie zwyciężał już w turnieju challengerowym w Brunszwiku. Zadebiutował też w Shenzen podczas cyklu ATP World Tour. Nicola Kuhn urodził się w 2000 roku w Innsbrucku. Jego ojciec jest Niemcem, a matka Rosjanką, przez co miał szansę występów w aż czterech federacjach. Przez dwa sezony reprezentował Niemcy, jednak od sezonu 2016 występuje w barwach Hiszpanii. Obecnie mieszka w miejscowości Torravieja. Jego trenerem jest Ivan Navarro.

Więcej o: