Austria - Polska: Eliminacje ME 2020. Polacy założą na mecz specjalne koszulki z okazji 100-lecia PZPN

Już dziś o 20:45 rozpocznie się mecz z Austrią, podczas którego piłkarze reprezentacji Polski zaprezentują się w nowych, okolicznościowych koszulkach. Pojawi się na nich napis upamiętniający 100-lecie Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Zobacz wideo

Mecz Polska-Austria rozpocznie kolejkę dziesięciu spotkań, które zadecydują o uczestnictwie w Mistrzostwach Europy w 2020 roku. Podczas dzisiejszego meczu eliminacyjnego biało-czerwoni zaprezentują się w strojach z nowym elementem.

Okolicznościowe koszulki polskiej reprezentacji z okazji 100-lecia PZPN

Na koszulkach Polaków pojawi się okolicznościowe logo nawiązujące do 100-lecia PZPN. Obok godła pojawią się tradycyjnie nazwy rywalizujących krajów oraz termin rozegrania meczu. Tuż nad nimi znajdzie się logo PZPN z datami 1919 oraz 2019 i napisem "100 years".

Polski Związek Piłki Nożnej założony został na przełomie 20 i 21 grudnia 1919 roku w Warszawie. W 1923 roku związek został członkiem FIFA. Od 1955 roku należy też do UEFA. Celem związku jest m.in. szkolenie dzieci i młodzieży, organizacja polskiej ligi piłkarskiej, prowadzenie terminarza spotkań kadry, przyznawanie licencji klubom piłkarskim, organizowanie klubów kibica czy prowadzenie nadzoru nad szkoleniami sędziów piłkarskich.