Łukasz Piszczek otwiera Akademię Borusii Dortmunt. Nabór już w maju

Łukasz Piszczek otwiera Akademię Borusii Dortmunt. Inwestycja, na terenie której dzieci będą uczyć się grać w piłkę, powstaje na terenie rodzinnej miejscowości byłego reprezentanta Polski - w Goczałkowicach-Zdroju.
Zobacz wideo

Akademia Borussii Dortmund powstanie w Goczałkowicach-Zdroju - miejscu niezwykle istotnym dla samego Piszczka, który swoją karierę piłkarską zaczynał drużynie LKS Goczałkowice-Zdrój, gdzie trenerem był jego ojciec. Sprowadzając piłkarską Akademię BVB do rodzinnej miejscowości, były reprezentant Polski spłaca dług wdzięczności wobec lokalnej społeczności.

- Od początku planowałem, żeby utworzyć Akademię właśnie tutaj. Goczałkowice są mi bliskie, nie tylko dlatego, że interesują mnie mecze LKS, ale bardziej dlatego, bo tu się wychowałem. Tu ukształtował się mój charakter, który doprowadził mnie do miejsca, gdzie jestem - powiedział Łukasz Piszczek podczas ogłoszenia otwarcia Akademia Borussii Dortmund.

Powstaje Akademia Borussii Dortmund. Nabory w maju i czerwcu

Co ciekawe, akademia ta będzie pierwszą taką inwestycją klubu BVB poza granicami Niemiec. Akademia ma dać dzieciom i młodzieży szansę na doskonalenie swoich piłkarskich umiejętności pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Piszczek zapowiedział, że postara się odwiedzać Akademię jak najczęściej i przekazywać młodym ludziom swoją wiedzę. W początkowych grupach szkoleniowych ma być do 14 dzieci, wśród których znajdą się także dziewczynki. Nabory odbędą się w maju i w czerwcu, a Akademia ruszy pełną parą już w sierpniu tego roku.

Dyrektorem sportowym Akademii Borussii Dortmund ma zostać pracujący w BVB Michał Zioło. Sama Akademia wyrośnie na miejscu byłego boiska LKS Goczałkowice-Zdrój i na otaczających go terenach. Jak informuje Eurosport, na terenie Akademii znajdą się dwa pełnowymiarowe boiska hybrydowe, jedno mniejsze boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz budynek klubowy z pełnym zapleczem. Inwestycja ta warta jest 8 893 954 zł. Współfinansuje ją Ministerstwo Sportu, które dorzuciło do budżetu Akademii Borussii Dortmund cztery 4 mln zł.