Skoki narciarskie. Noriaki Kasai będzie skakał jeszcze przez 10 lat? "To może się udać"

Noriaki Kasai zadziwia kibiców skoków narciarskich na całym świecie. Doświadczony Japończyk mimo 46 lat na karku nie zamierza kończyć kariery i zamierza startować jeszcze przez 10 lat.
Zobacz wideo

Noriaki Kasai: Poskaczę jeszcze 10 lat

- Kocham skoki narciarskie. Pracuję nad moją kondycją. Myślę, że poskaczę jeszcze 10 lat - zapowiedział Noriaki Kasai w rozmowie ze skijumping.pl. Japończyk mimo zaawansowanego wieku (jak na sportowca), nie zamierza rezygnować ze skakania. Nie zrażają go nawet ostatnie nieudane starty. W tym sezonie Pucharu Świata Kasai zdobył jak dotychczas tylko jeden punkt. 

Edward Przybyła: Kasai faktycznie może tyle jeszcze skakać

- Ja go podziwiam. To jest wspaniały facet. Myślę, że faktycznie może jeszcze tyle skakać, o ile będzie mieć miejsce w drużynie. Ale powiedzmy sobie szczerze - w końcu przestanie dorównywać młodszym - przyznał trener Edward Przybyła. 

Przybyła uważa, że Kasai może jeszcze liczyć na jakieś sukcesy, jeśli będzie miał trochę szczęścia. - Wiele zależy od wiatru i w ogóle warunków atmosferycznych. Pamiętam konkurs w Sapporo, kiedy zwycięzca nie przekroczył nawet 200 punktów. Skoki są trudne do przewidzenia - stwierdził były szkoleniowiec m.in. Jana Ziobry.

Skoki narciarskie dla nestorów

We wrześniu rozegrane zostały w skokach narciarskich mistrzostwa świata mastersów, w których wzięło udział 60 zawodników. Objawieniem zawodów był 72-latek, który na skoczni K90 pofrunął na 80. metr. - To jest tak, jakbyś na pustyni znalazł wodę. Skoki to dla mnie ta woda - powiedział dziennikarzowi TVP Sport 52-letni Pietro Nilsson Toracca, jeden z uczestników konkursu. 

- Wiadomo, nestorzy skaczą z wyższej belki, przy większej prędkości najazdowej. Może też kombinezon jest luźniejszy. Sam skok to nie problem. Problem to wylądować - zauważa Przybyła.

Więcej o: