Damian Kądzior z asystą przy kapitalnym golu [WIDEO]

Damian Kądzior zaliczył kolejną asystę w Chorwacji! Tym razem Polak podawał przy pięknym golu swojego kolegi z Dinama Zagrzeb.

Sytuacja miała miejsce w 16. minucie Lokomotiwa Zagrzeb - Dinamo Zagrzeb. Damian Kądzior dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Bruno Petković strzelił gola przepiękną przewrotką.

Damian Kądzior bardzo dobrze radzi sobie w zespole mistrza Chorwacji. W 19 meczach w tym sezonie strzelił cztery gole i zaliczył aż osiem asyst! Dinamo Zagrzeb jest liderem ligi chorwackiej. Prowadzi z 36 punktami zdobytymi w 14 meczach. Lokomotiwa jest druga (28 pkt), a Osijek trzeci (27 pkt).

Kądzior trafił do Chorwacji latem tego roku z Górnika Zabrze za około 400 tysięcy euro. Wcześniej był blisko transferu do Lecha Poznań. - Przejście do Dinama to lepszy krok, niż transfer do Lecha - tłumaczył swoją decyzję. Znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski na mistrzostwa świata, ale ostatecznie nie pojechał do Rosji.

Damian Kądzior powołany do reprezentacji Polski

Dobra forma polskiego pomocnika to znakomita informacja dla Jerzego Brzęczka. Selekcjoner reprezentacji Polski powołał go na najbliższe spotkania. Podczas listopadowego zgrupowania reprezentacja Polski zagra dwa mecze. 15 listopada o godzinie 18 biało-czerwoni zagrają towarzysko w Gdańsku z Czechami. 20 listopada o 20:45 w Guimaraes Polacy zagrają ostatni mecz w grupie Ligi Narodów z Portugalią. Kądzior był już kilkakrotnie powoływany do reprezentacji Polski, ale zagrał tylko jeden mecz - we wrześniu z Irlandią spędził na boisku 45 minut.