Ekstraklasa. Legia rozbiła Górnika i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli

Legia Warszawa pokonała Górnika Zabrze aż 4:0 w meczu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Mistrzowie Polski awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Była 13. minuta meczu, kiedy prostopadłym podaniem w pole karne Górnika popisał się Cafu, a Tomasza Loskę płaskim strzałem pokonał Carlitos. Chociaż spotkanie przy Łazienkowskiej zaczęło się od dłuższej przerwy, to drużyna Ricardo Sa Pinto nie zdekoncentrowałą się i od początku stłamsiła przeciwnika grając bardzo ofensywnie i skutecznie. A był to tylko początek demolki, jakiej mistrzowie Polski dokonali na zespole Marcina Brosza w sobotni wieczór.

Chwilę po golu Carlitosa mogło być 2:0. Mogło, ale po akcji i dośrodkowaniu Dominika Nagy'a nad bramką uderzył Sebastian Szymański. To, co nie udało się młodzieżowemu reprezentantowi Polski, w 29. minucie udało się Michałowi Kucharczykowi, który bardzo pewnie wykorzystał rzut karny. Ten podyktowany został po zagraniu ręką we własnym polu karnym Daniego Suareza.

Legia prowadziła pewnie, grała nie tylko efektywnie, ale też efektownie. Tak jak w 37. minucie, kiedy kapitalną akcję mistrzów Polski zakończyło podanie Adama Hlouska i strzał z bliska Nagy'a, po którym zespół Sa Pinto prowadził już 3:0. Ale to nie był koniec.

Przed przerwą warszawiacy mogli zdobyć jeszcze co najmniej dwie bramki. Mogli, ale strzał Nagy'a doskonale obronił Loska, a uderzenie Carlitosa było niecelne. Hiszpan kolejną szansę miał już na początku drugiej połowy, ale znów zabrakło mu skuteczności.

Tej nie zabrakło mu w 82. minucie. Znów na lewym skrzydle błysnął Nagy, który poradził sobie z rywalami i wyłożył Carlitosowi piłkę do pustej bramki. Spokojniej grająca po przerwie Legia podwyższyła wynik meczu, po którym awansowała na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Zespół Sa Pinto ma 26 punktów i o jedno "oczko" wyprzedza Lechię Gdańsk, która w niedzielę o godz. 18.00 zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Na drugim końcu tabeli znajduje się Górnik, który z raptem 12 punktami zajmuje przedostatnie miejsce. A może być jeszcze gorzej, jeśli Zagłębie Sosnowiec pokona w poniedziałek u siebie Jagiellonię Białystok (18.00).

W następnej kolejce Legia zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin (piątek, 20.30). Tego samego dnia (18.00) Górnik podejmie Śląsk Wrocław.

Ekstraklasa. Kibice Legii Warszawa apelują w sprawie hymnu narodowego, mecz przerwany