Serie A. Sampdoria rozgromiła Frosinone. Dawid Kownacki z golem

W meczu 4. kolejki włoskiej Serie A Sampdoria wysoko wygrała na wyjeździe z Frosinone (5:0). Na boisku pojawiło się aż czterech Polaków, m.in. Dawid Kownacki, który wpisał się na listę strzelców wykorzystując rzut karny.

Genueńczycy objęli prowadzenie po bramce Fabio Quagliarelli, który zamienił na bramkę świetne podanie Edgara Baretto. 35-latek udział miał również przy drugiej bramce, ponieważ to właśnie po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Gianluca Caprari.

W 54. minucie było już 3:0 dla gości, bo bramkarza Frosinone pokonał Gregoire Defrel, który jeszcze jedno trafienie dołożył w końcówce meczu. Zanim to jednak zrobił, na liście strzelców bramek w sobotnim spotkaniu pojawiło się nazwisko Dawida Kownackiego. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski został sfaulowany w polu karnym, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę. Do jej wykonania podszedł sam poszkodowany i pewnie zamienił ją na bramkę.

Kownacki przebywał na boisku przez 25 minut. Pełne 90 minut w barwach Sampdorii rozegrali natomiast Karol Linetty i Bartosz Bereszyński, a w barwach Frosinone Bartosz Salamon.

Frosinone - Sampdoria 0:5 (0:1)

10`Quagliarella, 47`Caprari, 54`, 86`Defrel, 83`Kownacki