Sport.pl

Malarz blisko rozstania z Legią? Iskrzy między nim i Sa Pinto

Arkadiusz Malarz nie jest już pierwszym bramkarzem Legii. Jego miejsce zajął Radosław Cierzniak. Jak zauważa Wyborcza.pl na treningach iskrzy między doświadczonym golkiperem, a trenerem Ricardo Sa Pinto. Może to oznaczać chęć pozbycia się 38-latka z Łazienkowskiej.

Niepodważalna pozycja Malarza w bramce Legii mocno osłabła po przegranym 1:4 meczu z Wisłą Płock. Chociaż trudno było w tym meczu obarczać doświadczonego golkipera za stratę którejś z bramek, to portugalski szkoleniowiec chciał zmian.

W kolejnym meczu postawił już na 35-letniego Radosława Cierzniaka. Legia gola nie straciła. Malarz rolą rezerwowego był zaskoczony, ale musiał pogodzić się z decyzją trenera.

Jak sugeruje Wyborcza.pl między doświadczonym bramkarzem, a Sa Pinto dochodzi jednak do spięć. Decyzja o posadzeniu go na ławce mogła być spowodowana nie tyle słabszą formą zawodnika, co chęcią wstrząśnięcia drużyną i pokazania, że u Portugalczyka nikt nie może być pewny swego.

Na jednym z ostatnich treningów, kiedy golkiperzy Legii wyszli na murawę stadionu pół godziny przed całą drużyną, doszło do gorącej dyskusji między nowym  szkoleniowcem Legii, a Malarzem. Panowie były rozemocjonowani i gestykulowali. W końcu trener z „niezadowoloną miną” odszedł od golkipera.

Portal Legia.net donosił ostatnio, że warszawska drużyna będzie chciała rozstać się z jednym ze swych bramkarzy. W chwili obecnej bliżej pożegnania jest właśnie Malarz. Trzecim golkiperem na Łazienkowskiej jest 18-letni Radosław Majecki. Niewykluczone, że właśnie on przez problemy kolegi dostanie więcej okazji na zaprezentowanie się w ważniejszych meczach.

Wraz z przybyciem do Warszawy Sa Pinto, na boczny tor został odstawiony też dotychczasowy trener bramkarzy Krzysztof Dowhań, jeden z najlepszych fachowców w Polsce. Człowiek, który pracował z  Łukaszem Fabiańskim, Wojciechem Szczęsnym czy Arturem Borucem.

Obecnie bardziej towarzyszy on Ricardo – trenerowi ze sztabu Sa Pinto. Prowadzi rozgrzewki czy ćwiczy z Majeckim.  

Legia zanotowała fatalny początek sezonu. Po 7 kolejkach jest na 8. miejscu w tabeli Ekstraklasy.

Więcej o:
Komentarze (36)
Malarz blisko rozstania z Legią? Iskrzy między nim i Sa Pinto
Zaloguj się
 • jego_eminencja

  Oceniono 17 razy 11

  Malarz niech nie udaje ze jest Buffonem, 38 lat... On i jego kumple ze starszyzny mieli wielkie przywileje i autorytet, zwolnili juz 3 trenerów i ten tez im sie nie podoba ale przytulac 100.000-200.000zl miesiecznie im pasuje. Trener chce rozbic uklad z szatni, Mioduski nie zwolni czwartego trenera w krótkim czasie

 • miszka_szyfman

  Oceniono 9 razy 5

  Niektórzy to go nawet do kadry chcieli brać a on taki cienki.

 • guest_wiec1

  Oceniono 14 razy 4

  Dowhań nie, ale Malarz juz dawno powinien byc poza L. Jest jednym z głownych sprawców tego gdzie L jest teraz. Przychodził jako zmiennik ale zbieg okoliczności sprawił, ze został nr 1 tymczasowo, ze w PL prowizorki trzymają sie najlepiej, to juz od kilku lat meczy swoja postawą, powinien wyleciec razem z Leśnym.

 • niktalboktos

  Oceniono 18 razy 4

  Sa Pinto dobrze kombinuje. Nigdy nie rozumialem zachwytów nad Malarzem, dziennikarze go rozpieszczali i nigdy nie byl obarczany odpowiedzialnoscią gdy Legia przegrywała, a zawsze byl bohaterem gdy wygrywała. A blędów popełniał wiele, zostal m. in., przelobowany w meczu u siebie z Trnawą...gdyby nie ten gol Legia by ich przeszla mimo ze nie ma formy. Bez Malarza Pinto opanuje szatnię, jak opanuje szatnię to dopiero wowczas moze zacząć grac swoim systemem.

 • wozdo

  Oceniono 17 razy 3

  ten cały Pinto nie wie że to Malarz wybronił tyle 200% sytuacji w poprzednim sezonie, że bez niego Legia byłaby nie na 1 tylko na 10 miejscu...

  jak zwykle trener w Legii narobi syfu a potem odejdzie i trzeba sprzątać

  to że Pinto nie wytrzyma 3 lat kontrkaktu w Warszawie jest tak pewne jak kręcone loki Mioduskiego

 • tarazco_bar

  Oceniono 4 razy 2

  A ten malarz to jakiś bramkarz?

 • guru133

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli Legia będzie nadal opierać się na zagranicznym szrocie, to nie wróżę jej sukcesów, zwłaszcza na międzynarodowej arenie.

 • vito3

  Oceniono 6 razy 2

  jak wylansowac miernoty w Warszawie poklepac po plecach przekupnych dziennikarzy i zaraz wywiad z malarzem i proponowanie go do reprezentacji.to samo z tynkarzem.to bramkarski szrot jak i cały ten zespół.Legia to zabawa w poważna piłkę jak i ta cała ekstraklasa jeden wielki klub kokosa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX