Serie A. Krzysztof Piątek znowu strzelił! I to dwa razy!

W niedzielnym meczu 3. kolejki Serie A Sassuolo wygrało z Genoa 6:3, a Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki.

W 25. minucie Polak nieco szczęśliwie minął obrońców i precyzyjnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce, tuż przy słupku. Dla Piątka był to drugi mecz ligowy i druga bramka w Serie A. Wcześniej - w Pucharze Włoch - strzelił cztery gole w meczu z Lecce (4:0).

Później Sassuolo zdołało zdobyć cztery bramki. Najpierw wyrównał Kevin Prince Boateng, a potem trafiali Pol Lirola i Khouma Babacar. W doliczonym czasie pierwszej połowy samobójcze trafienie zanotował Nicolas Spolli. W pierwszej połowie więcej goli nie padło.

W 62. minucie na 6:1 podwyższył Gianmarco Ferrari. Ale Genoa nie załamała się i zdołała strzelić dwa gole. Najpierw trafił Goran Pandev, a potem znowu Piątek. Andrea Favilli dośrodkował w pole karne, gdzie Polak był niepilnowany i spokojnie przyjął piłkę, a następnie nie dał żadnych szans bramkarzowi. 23-latek ma już trzy gole w lidze włoskiej.

Piątek trafił do Włoch z Cracovii. Pasy zarobiły na nim 4 mln euro. Napastnik został także powołany przez Jerzego Brzęczka do reprezentacji Polski.