Telewizja Polsat przejmuje Eleven Sports!

Telewizja Polsat kupiła 50 procent plus jeden udział w polskiej spółce Eleven Sports Network za 38 mln euro. Eleven działa na naszym rynku od trzech lat i transmituje czołowe ligi piłkarskie (m.in: La Liga, Serie A i Bundesliga ) oraz wyścigi Formuły 1.

W czwartek wieczorem doszło do niespodziewanej transakcji na rynku mediów.

"Nabywane przez Telewizję Polsat udziały, po rejestracji przewidzianego w umowie podwyższenia kapitału zakładowego ESN, będą stanowić 50 procent plus jeden udział w kapitale zakładowym Eleven Sports Network. Łączna cena nabywanych w ramach Umowy Udziałów została ustalona na kwotę 38 mln euro" – głosi komunikat.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych - portal telix.pl cytuje Marca Watsona, czyli jedną z najważniejszych osób w Eleven Sports.

Kibice nie muszą się obawiać, bo kanały: Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4 w dalszym ciągu będą pokazywać m.in: czołowe europejskie rozgrywki piłkarskie (LaLiga Santander, Bundesliga, Serie A) czy wyścigi Formuły 1. Jak wynika z naszych informacji, transakcja niczego nie zmienia jeśli chodzi o sposób pokazywania sportu w Eleven w najbliższych sezonach, również jeśli chodzi np. o obsady komentatorskie.

Więcej o: